Reklama

Wiadomości

  • 6 listopada 2023
  • wyświetleń: 753

Starosta przyznał nagrodę im. ks. Londzina. Uroszysta gala w BCK-u

W Bielskim Centrum Kultury im. Marii Koterbskiej w Bielsku-Białej uroczyście wręczono Nagrodę Starosty Bielskiego im. ks. Józefa Londzina. Otrzymała ją Anna Jakubiec z Buczkowic.

W BCK-u wręczono nagrodę starosty im. ks. Józefa Londzina
W BCK-u wręczono nagrodę starosty im. ks. Józefa Londzina · fot. materiał prasowy


Laureatka była jedną z inicjatorek reaktywacji Koła Gospodyń Wiejskich w Kalnej 23 lata temu. Od tego czasu aktywnie działa na rzecz swojej społeczności - zabiegała o utworzenie parafii, rozbudowę szkoły czy budowę wodociągu i kanalizacji. Organizowała wiele imprez kulturalno-społecznych, wycieczek czy pielgrzymek.

Na gali w BCK-u obecni byli też inni nominowani do nagrody - po jednej osobie z każdej gminy powiatu. - Oglądając dokonania innych kandydatów czułam się „malutka”. Nie wydaje mi się, żebym robiła coś niezwykłego - mówiła na scenie zaskoczona i wyraźnie wzruszona laureatka nagrody. Jakie plany ma pani Anna? - W Kalnej mamy sporo nowych mieszkańców. Marzy mi się zorganizowanie takiego spotkania, żeby wszyscy mogli się poznać - dodawała.

W kapitule przyznającej nagrodę, powołanej przez starostę Andrzeja Płonkę, znaleźli się przewodnicząca Alina Świeży-Sobel (dyrektor bielskiego oddziału "Gościa Niedzielnego" i krewna patrona nagrody), Danuta Kożusznik (prezes zarządu Rejonowego Związku Rolników, Kółek i Organizacji Rolniczych w Bielsku-Białej), ks. Ignacy Czader (założyciel i prezes Charytatywnego Stowarzyszenia Opiekuńczo-Wychowawczego "Ignis") oraz Bogdan Kocurek (emerytowany dyrektor Książnicy Beskidzkiej w Bielsku-Białej).

Na uroczystości obecny był także biskup Roman Pindel, wiceminister Stanisław Szwed, posłanki Mirosława Nykiel i Małgorzata Pępek, wicewojewoda Jan Chrząszcz, radna wojewódzka Ewa Żak, przewodniczący rady powiatu Jan Borowski, prezydent Jarosław Klimaszewski, burmistrzowie, wójtowie i radni gmin powiatu bielskiego oraz przedstawiciele różnych stowarzyszeń i organizacji.

kr / bielsko.info

źródło: Starostwo Powiatowe w Bielsku-Białej

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.