Reklama

Wiadomości

  • 26 października 2023
  • 27 października 2023
  • wyświetleń: 6690

Podbeskidzie zamyka kasy biletowe przed "meczem rundy". Kibice gości i tak się mobilizują

Przed zbliżającym się piątkowym "Meczem Rundy", w którym Podbeskidzie Bielsko-Biała podejmie Wisłę Kraków, klub spod Klimczoka postanowił zamknąć kasy biletowe przy stadionie w dniu spotkania.

stadion miejski
fot. bielsko.info


Przypomnijmy, że Podbeskidzie podjęło decyzję o niewpuszczaniu zorganizowanych grup kibiców gości na ten mecz. Decyzję dyktowało względami bezpieczeństwa - według klubu, przyjezdni mogliby zostać zaatakowani przez grupy związane z dwoma innymi drużynami ze Śląska. Wszystko jest pokłosiem wydarzenia z Radłowa z 5 sierpnia br., w wyniku którego śmierć poniósł mieszkaniec Bielska-Białej.

Wiślacy chcą przyjechać, Podbeskidzie ogranicza sprzedażMimo oficjalnego komunikatu, sympatycy Wisły Kraków i tak zapowiadają swój przyjazd do Bielska-Białej - na ostatnim ich domowym meczu pojawił się transparent z napisem "Wszyscy do Bielska!", a wyjazd aktywnie promują też środowiska kibicowskie w mediach społecznościowych.

- Po tragicznej bójce w Radłowie kibice Wisły nie zostali przyjęci na żaden stadion. Czy to w Legnicy, czy w Tychach, czy Opolu, czy Lublinie. Teraz zdecydowali, że przyjadą do Bielska-Białej. Kompletnie tego nie rozumiem. Tym bardziej, że ten kibic, który zginął, był właśnie mieszkańcem Bielska-Białej - mówi Bogdan Kłys, prezes Podbeskidzia Bielsko-Biała w rozmowie z portalem Goal.pl.

- Cała ta sytuacja nie jest naszą winą. Gdyby nie ta historia, to na pewno kibice Wisły Kraków zostaliby wpuszczeni na nasz stadion, mimo że nasi fani zbytnio za nimi nie przepadają. W zeszłym sezonie oglądali mecz u nas i nie było żadnych problemów - dodaje Kłys.

Podbeskidzie wprowadziło ograniczenia sprzedaży internetowej - bilet na mecz z Wisłą tą drogą mogą kupić tylko ci, którzy byli minimum raz na meczu w tym sezonie. W innym przypadku wyświetla się komunikat "Bilet w przedsprzedaży dostępny tylko do osób, które w sezonie 2023/24 posiadały zakupiony przynajmniej 1 imienny bilet. Jeżeli masz kłopot z zakupem zgłoś się do oficjalnego sklepu TS Podbeskidzie w C.H. Gemini Park". Do tego doszła decyzja o zamknięciu kas biletowych pod stadionem w dniu meczu.

Goku jednym z kibiców. Ilu ich będzie?Patrząc od strony sportowej, na boisku w drużynie gości nie zobaczymy Romana Goku, którego dobrze pamiętają kibice Górali. Hiszpan w ostatnim spotkaniu otrzymał czwartą żółtą kartkę w sezonie i musi pauzować w najbliższym meczu, ale nawet gdyby mógł zagrać, jego występ był mało prawdopodobny. Przy tegorocznym transferze pomocnika do Wisły Kraków Podbeskidzie zastrzegło, że nie może on zagrać przeciwko swojej byłej drużynie, chyba że zostanie uiszczona stosowna - dość wysoka - opłata.

Goku jednak najprawdopodobniej przyjedzie do Bielska-Białej i będzie obserwował mecz z wysokości trybun. Zasiądzie też na nich Robert Demjan - były snajper Górali i król strzelców ekstraklasy z sezonu 2012/2013 w ekipie z naszego miasta. Słowacki napastnik obchodzi dzisiaj (26 października) swoje 41 urodziny i klub złożył mu życzenia w mediach społecznościowych dodając "widzimy się jutro na meczu!".

Do wejścia na piątkowy mecz, który rozpocznie się o 20:30, uprawnionych jest już ponad 5000 osób.

kr / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.