Reklama

Wiadomości

  • 11 października 2023
  • 12 października 2023
  • wyświetleń: 1833

Władze sadzą drzewa. 300 na 300-lecie Białej

W trzy dni bielski samorząd posadził 300 drzew przy ulicy Krakowskiej. Z okazji 300-lecia Białej nasadzone zostały między innymi klony pospolite, platany klonolistne, brzozy brodawkowate, kasztanowce czerwone oraz jabłonie czy śliwy ozdobne.

Z inicjatywy bielskiego ratusza przy ul. Krakowskiej zostało posadzonych 300 drzew
Z inicjatywy bielskiego ratusza przy ul. Krakowskiej zostało posadzonych 300 drzew · fot. UM Bielsko-Biała


We wtorek (10 października) drzewa sadzili prezydent Jarosław Klimaszewski oraz Karol Markowski - wiceprzewodniczący Rady Miejskiej i radny Szczepan Wojtasik.

- 300 drzew w trzy dni to nie rekord, ale bardzo dobra praktyka. W ten sposób ekologia łączy się z tradycją. Z okazji jubileuszu 300-lecia praw miejskich Białej zorganizowaliśmy spotkania, konferencje i koncerty. Wmurowaliśmy tablicę pamiątkową, a teraz upamiętniamy jubileusz akcentem ekologicznym w postaci nasadzenia 300 drzew w trzy dni. Wiemy, że mieszkańcy lubią drzewa i cieszą się, kiedy ich przybywa. My jako samorząd staramy się utrzymywać bilans pozytywny i zaraz bierzemy się wspólnie do roboty - mówił Klimaszewski.

Z inicjatywy bielskiego ratusza przy ul. Krakowskiej zostało posadzonych 300 drzew
fot. UM Bielsko-Biała

kr / bielsko.info

źródło: UM Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.