Reklama

Wiadomości

  • 10 października 2023
  • wyświetleń: 1935

[FOTO] 3. miejsce Polek na Mistrzostwach Świata Niesłyszących. W kadrze mieszkanka Hecznarowic!

Od 23 września do 7 października trwały Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej Niesłyszących Kobiet i Mężczyzn w Malezji. Sukces odniosła tam reprezentacja Polski kobiet, zdobywając brązowy medal! W kadrze znalazła się mieszkanka Hecznarowic, zawodniczka klubu Mitech Żywiec, Ewa Chipala.

3. miejsce Polek na Mistrzostwach Świata Niesłyszących. W kadrze mieszkanka Hecznarowic! · fot. Ewa Chipala


Po blisko trzech tygodniach zmagań, rozegraniu sześciu meczów oraz przeprowadzeniu wielu treningów, zarówno w Polsce, jak i w Kuala Lumpur, reprezentacja niesłyszących kobiet zakończyła swój występ w malezyjskich Mistrzostwach Świata, zgarniając zasłużenie brązowe medale.

W swoim ostatnim meczu, czyli w spotkaniu o trzecie miejsce, Polki zdecydowanie i bezdyskusyjnie pokonały drużynę Anglii aż 7:0, a łupem bramkowym podzieliły się Agata Murawska oraz Wiktoria Aumiller (po 3 gole), a także Karolina Kuba (1). Ostatecznie w turnieju tryumfowała ekipa USA, ogrywając w finale wyraźnie Turcję, 3:0.

Warto dodać, że mieszkanka Hecznarowic Ewa Chipala ma w swoim dorobku już dwa srebrne medale olimpijskie dobyte w Turcji i Brazylii, a także srebrny zdobyty podczas Mistrzostw Europy w Futsalu, które odbyły się we Włoszech.

mp / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.