Wiadomości

  • 9 października 2023
  • 15 października 2023
  • wyświetleń: 17471

[FOTO] W Bielsku-Białej powstanie hala za 25 000 000 zł. Zobaczcie wizualizacje!

W Bielsku-Białej powstanie specjalistyczna hala sportowa, z której korzystać będzie kadra Polski w futsalu oraz uczniowie Szkoły Mistrzostwa Sportowego Rekord. Z budżetu państwa na ten cel zostanie przeznaczona kwota 10 milionów złotych. O szczegółach inwestycji powiedział Janusz Szymura, prezes BTS Rekord.

Wizualizacje nowej hali, która powstanie w Bielsku-Białej · fot. BTS Rekord Bielsko-Biała


- O środki na przebudowę, czy wręcz budowę nowej hali staraliśmy się już od dłuższego czasu. Wszyscy wiedzą, jak ważna to rzecz dla naszego klubu. Z futsalem jesteśmy związani od samego początku tej dyscypliny w naszym kraju. Tak się składa, że aktualnie spośród wszystkich uczestników rozgrywek FOGO Futsal Ekstraklasy dysponujemy najmniejszą halą. Dwa, trzy tygodnie temu poproszono nas, abyśmy uzupełnili, zaktualizowali wniosek do obecnej edycji programu „Kluczowych inwestycji dla rozwoju sportu”. O te środki staraliśmy się już wcześniej, a skoro poproszono nas o uzupełnienie tegoż wniosku, wtedy rozbłysła „lampka nadziei” - mówi prezes Rekordu Bielsk-Biała Janusz Szymura.

Wsparcie finansowe z budżetu państwa ma wynieść 10 000 000 zł, ale będzie to część tzw. zabezpieczenia finansowego inwestycji. Jak powiedział prezes Szymura, istnieje konieczność ponownego przeanalizowania kosztorysów. Nie wybrano także wykonawcy. Całość inwestycji powinna zamknąć się w kwocie 25 000 000 zł.

- Znacząca kwota, tych dziesięć milionów z ministerstwa sportu i turystyki jest takim aktywatorem dalszej części działania w obszarze finansowym. Gwarantem środków jest firma Rekord Systemy Informatyczne, co jest zapisane we wspomnianym wniosku. Rozmawiamy w tym zakresie z władzami naszego miasta, z uzasadnioną nadzieją na zaangażowanie się samorządu Bielska-Białej w powstanie nowej hali. Jak przełoży się to na finansowanie realizacji inwestycji, to kwestia najbliższych tygodni - stwierdził prezes BTS Rekord.

Wizualizacje nowej hali, która powstanie w Bielsku-Białej
Wizualizacje nowej hali, która powstanie w Bielsku-Białej · fot. BTS Rekord Bielsko-Biała


Rozpoczęcie inwestycji zaplanowane jest późną wiosną 2024 roku, a nowa hala ma być gotowa już na rozpoczęcie sezonu ligowego 2025/2026. W tym czasie Rekord Bielsko-Biała ma rozgrywać mecze w hali pod Dębowcem, czyli obiekcie imienia Zbigniewa Pietrzykowskiego.

Czy ze względu na budowę hali inna z inwestycji, czyli stworzenie trybuny wschodniej na stadionie przy Startowej 13, zostanie odłożona w czasie? - Nie! Mamy już podpisaną umowę z wykonawcą, czechowicką firmą „Akces”. W czwartek odbędziemy pierwszą naradę budowlaną z wykonawcą i z autorką projektu architektonicznego - Izabelą Kowerczuk-Borecką. I tu już mówimy o konkretach. To szeroki do omówienia temat, który chciałbym zgłębić nieco później, przy innej okazji - podsumował prezes Janusz Szymura.

Całość wywiadu z prezesem Rekordu Bielsko-Biała Januszem Szymurą, w którym opowiada o budowie nowej hali, można przeczytać tutaj.

Grzegorz Puda na konferencji prasowej w COS OPO Szczyrk
Grzegorz Puda na konferencji prasowej w COS OPO Szczyrk · fot. Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej


Przypomnijmy, tym, że w Bielsku-Białej powstanie nowa hala przeznaczona dla kadry Polski w futsalu i Szkoły Mistrzostwa Sportowego Rekord poinformował w poniedziałek 9 października w Szczyrku minister Grzegorz Puda. W obiekcie mają się też odbywać "wydarzenia rangi mistrzowskiej".

Polityk mówił też o realizacji dwóch innych inwestycji - rozbudowie tras biegowych na Kubalonce (za 270 milionów złotych, prace zakończyć się mają w 2027 roku) oraz remoncie skoczni narciarskiej w Bystrej (1,6 mln zł).

kr, mp / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.