Reklama

Wiadomości

  • 9 października 2023
  • 13 października 2023
  • wyświetleń: 4167

Pieniądze na węzeł przesiadkowy i Szpital Pediatryczny. Nowe miejsca parkingowe i winda

Są pierwsze pieniądze na utworzenie węzła przesiadkowego w centrum Bielska-Białej. Z Programu Inwestycji Strategicznych, zwanego częściej Polskim Ładem, bielski ratusz otrzymał 30 milionów złotych do wydania na modernizację infrastruktury kolejowej. Fundusze otrzymał też Powiat Bielski na modernizację Szpitala Pediatrycznego.

szpital pediatryczny w Bielsku-Białej
fot. Szpital Pediatryczny w Bielsku-Białej


Bielska placówka dla najmłodszych mieszkańców regionu za 14,8 miliona złotych zostanie kompleksowo zmodernizowana. Dofinansowanie z budżetu państwa wyniosło 10 mln zł i jest to 85% kosztów.

- Inwestycja zakłada likwidację wszelkich barier dla pacjentów, począwszy od architektonicznych, przez organizacyjne po komunikacyjne. W planie są: budowa miejsc parkingowych oraz dróg wewnętrznych na terenie placówki, dobudowa drugiej windy z klatką schodową w pawilonie nr II oraz modernizację pomieszczeń na parterze pawilonu nr IV, w którym znajdują się specjalistyczne poradnie - wyjaśnia Magdalena Fritz, rzeczniczka prasowa Starostwa Powiatowego w Bielsku-Białej.

Co więcej, na terenie Szpitala Pediatrycznego powstanie także pracownia rezonansu magnetycznego, a koszt dofinansowania w tym przypadku wyniósł 4,8 mln zł.

W ramach ósmej edycji rządowego programu do samorządów wpłynęło prawie 26 miliardów złotych z budżetu państwa, za które zostanie przeprowadzonych 5 tysięcy inwestycji w całym kraju.

kr / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.