Reklama

Wiadomości

  • 7 października 2023
  • wyświetleń: 1565

To najtrudniejszy okres dla zwierząt ze schroniska. Ruszyła zbiórka niezbędnych przedmiotów

Miejskie Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Bielsku-Białej jak co roku organizuje zbiórkę rzeczy niezbędnych do przetrwania zimy przez swoich podopiecznych. A to najtrudniejszym okres dla schroniskowych zwierzaków. Obecnie mieszka tam ponad 150 kotów i ponad 80 psów.

pies, zwierze, schronisko, psy
To najtrudniejszy okres dla zwierząt ze schroniska. Ruszyła zbiórka niezbędnych przedmiotów · fot. UM Bielsko-Biała


W ramach akcji "Zima w schronisku" placówka prosi o przynoszenie koców i ręczników - ale nie kołder, poduszek, pluszaków i innych rzeczy z wypełnieniem, gdyż mogą one stanowić zagrożenie dla podopiecznych. Bardzo przydadzą się karmy suche wysokiej jakości dla kotów i psów, pełnowartościowe karmy bytowe dla psów, kotów dorosłych i kociąt (składzie karmy powinno przeważać mięso), podobnie dobrej jakości karmy mokre dla kotów i psów.

Schronisko czeka również na żwirek do kocich kuwet. W przypadku żwirku najlepiej w utrzymaniu czystości sprawdza się w schronisku żwirek Super Benek Standard, którego zużycie rośnie wprost proporcjonalnie do liczby przebywających tam kotów. Potrzebne są także obroże dla psów regulowane, zapinane na stalową sprzączkę jak w pasku.

Dary można przynosić do Miejskiego Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt przy ul. Reksia 48 w Bielsku-Białej lub do punktu zbiórki, który znajduje się w Wydziale Gospodarki Miejskiej bielskiego Urzędu Miejskiego przy ul. ks. Stanisława Stojałowskiego 32 w godzinach pracy UM.

mp / bielsko.info

źródło: UM Bielsko-Biała

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "reksio schronisko" podaj

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

reksio schronisko

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "reksio schronisko" podaj