Reklama

Wiadomości

  • 5 października 2023
  • wyświetleń: 1505

Sąd otwarty oficjalnie po przebudowie. Kilka miesięcy po jej zakończeniu

Chociaż Sąd Rejonowy w Bielsku-Białej działa już od kilku miesięcy w wyremontowanym budynku przy ul. Juliusza Słowackiego 15, to dopiero w środę (4 października) oficjalnie go otwarto. W uroczystościach wzięli udział przedstawiciele władz rządowych.

Sąd Rejonowy w Bielsku-Białej
Sąd Rejonowy w Bielsku-Białej · fot. UM Bielsko-Biała


Przez rozbudowę obiektu na Słowackiego Sąd Rejonowy w Bielsku-Białej mieści się nie w sześciu jak wcześniej, a trzech lokalizacjach na terenie miasta. Na Słowackiego 15 znajdują się wydziały: trzeci i dziewiąty karny, czwarty rodziny i nieletnich oraz siódmy ksiąg wieczystych. Wygospodarowano także miejsce na biuro obsługi oraz 14 sali rozpraw. W bezpośrednim sąsiedztwie jest areszt śledczy, dlatego doprowadzenie osadzonych przed trybunał sprawiedliwości jest teraz znacznie łatwiejsze.

Sąd Rejonowy w Bielsku-Białej
fot. UM Bielsko-Biała


Przebudowa historycznego, XIX-wiecznego budynku - w którym przed laty mieściło się Liceum Ogólnokształcące im. Komisji Edukacji Narodowej oraz później Komitet Wojewódzki PZPR - trwała od 2020 roku. Prace nad jej realizacją ruszyły pięć lat wcześniej, a ich łączny koszt to ponad 63 miliony złotych.

W uroczystości udział wzięli sekretarz stanu w Ministerstwie Sprawiedliwości Michał Woś, minister Michał Wójcik, prezydent Jarosław Klimaszewski oraz prezesi sądów okręgowego oraz rejonowego.

Sąd Rejonowy w Bielsku-Białej
fot. UM Bielsko-Biała

kr / bielsko.info

źródło: UM Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.