Reklama

Wiadomości

  • 7 października 2023
  • wyświetleń: 9051

[WIDEO, FOTO] Co słychać na budowie "obejścia Węgierskiej Górki"? Jest nowy termin zakończenia inwestycji

Wrzesień był kolejnym miesiącem budowy brakującego fragmentu drogi ekspresowej S-1 w kierunku granicy ze Słowacją, czyli "obejścia węgierskiej Górki". W tym tygodniu poinformowano o nowym terminie zakończenia inwestycji.

Budowa "obejścia węgierskiej Górki" - 15.09.2023 · fot. GDDKiA


Jak poinformował portal Rynek Infrastruktury, wykonawca drogi ekspresowej S-1 na odcinku od Przybędzy do Milówki podpisał kolejny aneks terminowy dotyczący tej inwestycji. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad po rozpatrzeniu roszczeń przedłużyła termin realizacji do 27 lipca 2024 roku. Jak dodaje serwis, "najpewniej nie jest to ostatnie przesunięcie terminu".

Budowa "obejścia węgierskiej Górki" - 15.09.2023 · fot. GDDKiA


Przypomnijmy, wykonawcą inwestycji jest konsorcjum firm Mirbud, Kobylarnia i Interbudmontaż. Umowa została zawarta w październiku 2019 roku, a według pierwotnych założeń kontrakt miał być zrealizowany do sierpnia 2023 roku.W ramach budowy "obejścia Węgierskiej Górki" powstaje 8,5 km drogi, w ciągu której zaplanowane są dwa tunele, które zostały już przebite. Droga będzie miała przekrój jednojezdniowy na odcinkach przed i za tunelami oraz dwujezdniowy w tunelach i pomiędzy obiektami. W ramach inwestycji powstaje także 5 estakad, 3 mosty drogowe oraz dwa węzły.Według stanu na dzień 13 sierpnia, zaawansowanie rzeczowe wynosi już 65,6%.

mp / bielsko.info

źródło: Rynek Infrastruktury

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Budowa drogi ekspresowej S-1" podaj

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Budowa drogi ekspresowej S-1

Trwa budowa drogi ekspresowej S-1 na dwóch odcinkach - od węzła Suchy Potok do Dankowic oraz od Dankowic do węzła Oświęcim. Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Budowa drogi ekspresowej S-1" podaj