Reklama

Wiadomości

  • 30 września 2023
  • 7 października 2023
  • wyświetleń: 1871

Bielsko-Biała dla Ukrainy. Potrzebna pomoc dla dwóch szpitali

Parafia Prawosławna Świętej Trójcy w Bielsku-Białej poszukuje wolontariuszy do akcji charytatywnej, której celem jest pomoc szpitalom w Chersoniu i Zaporożu.

Parafia Prawosławna Świętej Trójcy w Bielsku-Białej poszukuje wolontariuszy do akcji charytatywnej
Parafia Prawosławna Świętej Trójcy w Bielsku-Białej poszukuje wolontariuszy do akcji charytatywnej dla dwóch szpitali w Ukrainie · fot. facebook.com/CerkiewBielskoBiala


Akcję organizuje Beskidzka Inicjatywa Lokalna, Beskidzka Izba Lekarska oraz CMR Szpital Chirurgii Małoinwazyjnej Rekonstrukcyjnej. Odbędzie się między 16 a 29 października, a celem jest pozyskanie pieniędzy na zakup sprzętu i materiałów medycznych dla tych dwóch ukraińskich szpitali, które leczą poszkodowanych na wojnie.

- Nasza pomoc będzie dla wielu z nich jedyną szansą na przeżycie lub powrót do sprawności. Pamiętamy też o mieszkańcach terenów przyfrontowych, gdzie z trudem dociera pomoc humanitarna. Dla nich zbieramy żywność długoterminową, środki higieniczne , karmę dla zwierząt oraz śpiwory i karimaty - informuje parafia prawosławna, która jest partnerem akcji, w mediach społecznościowych.

W dniach od 16 do 29 października będzie można przekazać pomoc rzeczową, zbiórka pieniędzy odbędzie się w soboty 21 i 28 października po liturgiach prawosławnych. Można je też wpłacać na konto bankowe, numer 04 1090 2590 0000 0001 4984 3294, koniecznie z tytułem wpłaty „DAROWIZNA dla Ukrainy".

Patronat nad akcją objął prezydent Jarosław Klimaszewski.

Chętni do pomocy wolontariackiej mogą zgłaszać się do księdza proboszcza parafii prawosławnej, Michała Kuryło, pod numerem telefonu 508 221 775.

Loading...

kr / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.