Reklama

Wiadomości

  • 27 września 2023
  • 28 września 2023
  • wyświetleń: 3531

[FOTO] Bielski trzeci sektor ma nowy dom. Prace trwały ponad dwa lata

Po zakończeniu ponad dwuletniego remontu, zabytkowy budynek przy ul. Cieszyńskiej 18 został oddany do użytku. Od teraz działa w nim Centrum Organizacji Pozarządowych.

Centrum Organizacji Pozarządowych ma nowy dom · fot. UM Bielsko-Biała


- Organizacje pozarządowe to tak naprawdę istota społeczeństwa obywatelskiego. Bardzo się cieszę, że w Bielsku-Białej działają one nie tylko tak licznie, ale tak bardzo efektywnie. Jako samorząd staramy się tę współpracę rozwijać w wielu obszarach i praktycznie co roku tych obszarów nam przybywa - mówił na uroczystym otwarciu Jarosław Klimaszewski, prezydent Bielska-Białej.

Centrum działa od 2018 roku i finansowane jest z miejskiej kasy. Jego zadaniem jest udzialanie pomocy lokalnym organizacjom pozarządowym w formie doradztwa czy szkoleń, może też udostępniać swoje pomieszczenia.

Budynek przy ul. Cieszyńskiej 18 zbudowany był w 1805 roku dla mistrza kowalskiego Jana Bernarda Schimke, kuźnia działała tam do lat 80. XIX wieku. Remont możliwy był przez pozyskanie środków unijnych. - Oddanie tego obiektu do użytku wpisuje się w szerszy projekt odnawiania zabytkowych kamienic. To jest już chyba 50., jaką udał się nam w tej kadencji wyremontować - dodawał na uroczystości Klimaszewski.

kr / bielsko.info

źródło: UM Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.