Reklama

Wiadomości

  • 26 września 2023
  • wyświetleń: 1760

Kolejny przemytnik i nielegalni migranci zatrzymani. Wśród nich siedmioro dzieci

Funkcjonariusze z bielskiej placówki straży granicznej wspólnie z policjantami z Węgierskiej Górki zatrzymali 31 nielegalnych migrantów oraz wiozącego ich kierowcę.

straż graniczna ,ilustracja
Zdjęcie poglądowe · fot. Straż Graniczna w Bielsku-Białej


W miniony weekend (23-24 września) funkcjonariusze Straży Granicznej z PSG w Bielsku-Białej otrzymali informację od Policjantów z Węgierskiej Górki (pow. żywiecki) o 31 cudzoziemcach ujawnionych w samochodzie dostawczym typu bus. Funkcjonariusze Straży Granicznej przeprowadzili wobec obcokrajowców kontrolę legalności pobytu, w wyniku której okazało się, że przebywają w Polsce nielegalnie. W związku z powyższym wszyscy zostali zatrzymani.

Obcokrajowcy to 26 mężczyzn i 5 kobiet. Wśród nich było także 7 dzieci w wieku od 1,5 do 10 lat. Osoby nie posiadały przy sobie żadnych dokumentów uprawniających ich do legalnego pobytu w naszym kraju. Posiadali jedynie dokumenty potwierdzające pobyt krótkotrwały obywatela państwa trzeciego na terytorium Słowacji z których wynika, że prawdopodobnie są to obywatele Syrii. Pojazdem kierował 23-letni obywatel Syrii. Mężczyzna próbował przewieźć w busie nielegalnych migrantów do innych krajów Europy zachodniej.

Pełnoletni Syryjczycy usłyszeli zarzut przekroczenia granicy RP wbrew przepisom, przy użyciu podstępu (art. 264 § 2 Kodeksu Karnego). Ponadto w poniedziałek 25 września zostali przekazani słowackim służbom w ramach umowy o readmisji.

Kierowcy został przedstawiony zarzut zorganizowania przekroczenia granicy Rzeczypospolitej Polskiej wbrew przepisom 31 cudzoziemcom, w celu osiągnięcia korzyści majątkowej oraz zarzut nie zatrzymania się do kontroli drogowej. Postanowieniem Sądu Rejonowego w Żywcu zastosowano wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

ar / bielsko.info

źródło: Straż Graniczna w Bielsku-Białej

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.