bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 27 stycznia 2013
  • wyświetleń: 1561

Straż apeluje o usunięcie śniegu

Straż Pożarna przypomina o obowiązku usuwania zalegającego śniegu z dachu budynków i wiat. Stwarza to realne zagrożenie zawalenia się dachu lub jego częściowego uszkodzenia w szczególności przy konstrukcjach płaskich (hale, wiaty itp.).

dach zima
Strażacy apelują, by usuwać śnieg oraz lodowe sople z dachów. · fot. KM PSP Bielsko-Biała


Ponadto zsuwający się z dachów śnieg może zagrażać przechodniom i zaparkowanym pojazdom. Straż pożarna apeluje do właścicieli i zarządców budynków o jak najszybsze usunięcie ciężkiego śniegu i nawisów lodowych w szczególności nad ciągami komunikacyjnymi i parkingami.

Przypominamy również, że zgodnie z przepisami art. 61 pkt 2 ustawy prawo budowlane zarządca lub właścicieli budynków ma obowiązek „zapewnić, dochowując należytej staranności, bezpieczne użytkowanie obiektu w razie wystąpienia czynników zewnętrznych oddziałujących na obiekt związanych z działaniem człowieka lub sił natury…”.

Przypomnijmy, że zimą 2006 r. zaniedbanie odśnieżania hali w Katowicach, doprowadziło do zarwania się dachu pod ciężarem śniegu w trakcie trwającej tam wystawy. W wyniku katastrofy zginęło 65 osób, a ponad 170 zostało rannych.

Niebezpieczne dla zdrowia i życia są także lodowe sople i nawisy śniegowe. Trzeba je bezwzględnie usuwać na bieżąco, by nie stanowiły zagrożenia dla ludzi.

new / bielsko.info, źródło: KM PSP Bielsko-Biała

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.