Reklama

Wiadomości

  • 25 września 2023
  • wyświetleń: 8793

Spójrzcie w niebo! Po raz kolejny będziemy mogli zobaczyć kosmiczny pociąg Elona Muska

W poniedziałek 25 września o godzinie 10.48 czasu polskiego z bazy Vandenberg w Kalifornii wystartowała misja Starlink G7-3. Podobnie jak 2 tygodnie temu będziemy mieli okazję podziwiać przeloty kosmicznego pociągu na niebie. Jak poinformował Zbyszek z youtubowego kanału Nocne Niebo, szykują się 3-4 dni z wysokimi, długimi przelotami przez całe niebo.

Spójrzcie w niebo! Po raz kolejny będziemy mogli zobaczyć kosmiczny pociąg Elona Muska
Starlinki nad Polską - zdj. ilustracyjne · fot. Nocne Niebo


Jak informuje Zbyszek z kanału Nocne Niebo, kosmiczny pociąg pojawi się dziś (poniedziałek 25 września) na niebie o godzinie 19.36 po jego zachodniej stronie i przeleci wysoko w kierunku wschodniego horyzontu. Cały przelot potrwa 4-5 minut, a na niebie powinniśmy zobaczyć świetlisty ślad składający się z 21 satelitów Starlink. Trasa przelotu na niebie będzie zależała od miejsca prowadzenia obserwacji. Inaczej będzie to wyglądało na północy kraju, inaczej w centrum i inaczej na południu.

Poniżej orientacyjna mapka nieba z perspektywy Wrocławia

Spójrzcie w niebo! Po raz kolejny będziemy mogli zobaczyć kosmiczny pociąg Elona Muska
fot. Zbyszek / Nocne Niebo


O godzinie 21:09 drugi przelot, ale będzie on zdecydowanie krótszy. Najlepsze warunki do obserwacji drugiego przelotu będą w Polsce Zachodniej, a idealne w Europie Zachodniej. Poniżej przykładowa mapka przelotu z perspektywy Amsterdamu na godzinie 21.09.Więcej informacji na ten temat można znaleźć na stronie https://nocneniebo.pl.

mp / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.