bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 26 stycznia 2013
  • wyświetleń: 3932

VIII Mistrzostwa w Ratownictwie

Od 22 do 25 stycznia na terenie powiatu bielskiego rozgrywane były VIII Międzynarodowe Zimowe Mistrzostwa w Ratownictwie Medycznym pod nazwą "Szczyrk 2013", zorganizowane przez Bielskie Pogotowie Ratunkowe oraz Starostwo Powiatowe.

W zawodach brały udział 43 załogi, m.in. z Niemiec, Ukrainy i Litwy. Strażacy również czynnie włączyli się zarówno w organizację mistrzostw, jak i w bezpośredni udział w ćwiczeniach.

VIII Międzynarodowe Zimowe Mistrzostwa w Ratownictwie Medycznym · fot. KM PSP Bielsko-Biała


W nocy z 22 na 23 stycznia nocne epizody mistrzostw odbywały się w remizach w OSP Bystra i Rybarzowice, a w konkurencji rozgrywanej w dniu 24 stycznia na terenie Bielskiego Parku Technologicznego Lotnictwa, Przedsiębiorczości i Innowacji w Kaniowie, brali udział strażacy z Komendy Miejskiej PSP w Bielsku-Białej oraz z Ochotniczych Strażacy Pożarnych: Kaniów, Czechowice - Barlickiego oraz Dziedzice. Scenariusz zadania przygotowanego dla strażaków polegał na udzieleniu pomocy medycznej ofiarom wypadku lotniczego. Strażacy dokonywali wstępnego rozpoznania, ustalali liczbę ofiar, stopień doznanych obrażeń, a następnie przystępowali do czynności ratowniczych.

Dzięki takim ćwiczeniom strażacy mają możliwość ciągłego doskonalenia swoich umiejętności, jak powiedział Komendant Gminny OSP Grzegorz Owczarz: "nigdy nie można wykluczyć, faktu że kiedyś w przyszłości nie wystąpi potrzeba realnej pomocy ofiarom katastrofy awionetki".

aka / bielsko.info, źródło: KM PSP Bielsko-Biała

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.