bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 25 stycznia 2013
  • wyświetleń: 1952

Zatrzymani włamywacze

Dzięki informacjom przekazanym przez mieszkańców policyjni wywiadowcy zatrzymali sprawców włamania do skupu złomu przy ul. Wyzwolenia w Bielsku-Białej. Łupem włamywaczy padła miedź o wartości 3300zł. Skradzione mienie odzyskano. Szybko ustalono, że to nie jedyne włamanie, którego sprawcy dopuścili się w ostatnim czasie.

W czwartek nocy oficer dyżurny otrzymał informację o podejrzanych mężczyznach, którzy włamywali się do skupu złomu. Natychmiast skierował na miejsce patrol. Policjanci zauważyli, jak rabusie przerzucali przez ogrodzenie wypełnione worki.

Szybko zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o to włamanie. Okazali się nimi dwaj bielszczanie w wieku 52 i 64 lat. Zatrzymani zachowywali się agresywnie, szarpali się i starali się uciec. Zakuto ich w kajdanki. Badanie alkomatem wykazało, że obaj byli nietrzeźwi - mieli we krwi od 1 - 1,5 promila alkoholu. W pobliżu ogrodzenia, przez które przerzucali łupy, mundurowi odnaleźli drewniane sanie, które miały im posłużyć do transportu miedzi.

W czwartek policjanci z komisariatu IV zatrzymali ich 40-letniego wspólnika. Ustalono ponadto, że początkiem stycznia zatrzymani mężczyźni włamali się do innego skupu przy ul. Piekarskiej. Usłyszeli już zarzuty przestępstw, za które grozi im do 10 lat pozbawienia wolności. O ich losie rozstrzygnie prokurator.

new / bielsko.info, źródło: KMP Bielsko-Biała

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.