Wiadomości

  • 18 września 2023
  • wyświetleń: 204

Sankcja kredytu darmowego - sprawdź, czy masz szansę na darmowy kredyt

Materiał partnera:

Jakiś czas temu zdecydowałeś się na kredyt lub pożyczkę, jednak masz wrażenie, że w Twojej umowie brakuje ważnych zapisów? A może pożyczki udzielono Ci online i do dziś nie otrzymałeś umowy na piśmie? Być może masz szansę na darmowy kredyt lub pożyczkę. Sprawdź koniecznie!

sankcja kredytu darmowego


Na czym polega sankcja kredytu darmowego?Sankcja kredytu darmowego to rozwiązanie prawne, którego podstawowym celem jest zapewnienie konsumentom ochrony - głównie przed nieuczciwymi praktykami banków i firm pożyczkowych. Szczegółowy opis tego rozwiązania można znaleźć w art. 45 Ustawy o kredycie konsumenckim.

W sytuacji, gdy kredytodawca nie dopełnia swoich obowiązków ustawowych, kredytobiorca zyskuje prawo do spłacenia zobowiązania dokładnie w takiej kwocie, jaką otrzymał - a zatem bez dodatkowych kosztów, w tym odsetek czy prowizji. Tym samym kredyt staje się darmowy!

Kto ma szansę na darmowy kredyt?Wydawać by się mogło, że nieuczciwe praktyki stosowane są przez firmy pożyczkowe - a tym bardziej przez banki - niezwykle rzadko. Okazuje się jednak, że jest zupełnie inaczej. W wielu przypadkach kredytodawcy nie wypełniają swoich obowiązków ustawowych.

Jednocześnie świadomość konsumentów rośnie - podobnie jak popularność rozwiązania, jakim jest sankcja kredytu darmowego. Oznacza to, że kredytobiorcy coraz częściej dochodzą swoich praw.

Pytanie tylko, kto tak naprawdę może liczyć na darmowy kredyt w ramach odwołania się do sankcji kredytu darmowego? Oto kilka przykładów:

  1. Bank lub firm pożyczkowa nie dopełnia obowiązku informacyjnego względem konsumenta, na przykład nie informuje go o wszystkich kosztach kredytu, wysokości oprocentowania czy warunkach odstąpienia od umowy.
  2. Umowa nie została zawarta na piśmie w sytuacji, gdy kredyt został udzielony online lub telefonicznie.
  3. W umowie pojawiły się klauzule niedozwolone - co ciekawe, wystąpienie tego typu zapisów również może być podstawą do odwołania do sankcji kredytu darmowego.


Jak widać, sytuacji, w których konsument może liczyć na darmowy kredyt, jest sporo. W każdym przypadku warto jednak skonsultować się z prawnikiem, który - na podstawie analizy umowy - oceni, czy składanie odwołania rzeczywiście jest uzasadnione.

Jak odwołać się do sankcji kredytu darmowego?Aby odwołać się do sankcji kredytu darmowego, należy przygotować odpowiedni wniosek. Nie może zabraknąć w nim takich informacji, jak to, czego dotyczy odwołanie, podstawa prawna oraz informacje, co dokładnie jest podstawą do odwołania. Odpowiednia argumentacja jest tutaj kluczowa. Będzie ona miała istotny wpływ na to, czy kredytodawca pozytywnie rozpatrzy wniosek, czy też go odrzuci.

Niestety, banki i firmy pożyczkowe bardzo często odrzucają takie wnioski. Trudno się temu dziwić. Dla firm udzielających kredytów i pożyczek sankcja kredytu darmowego oznacza dużą stratę finansową. Na szczęście nie musisz się martwić - nawet jeśli Twój wniosek został odrzucony, nadal masz szansę na darmowy kredyt. Wystarczy, że skorzystasz z pomocy prawnej.

HelpHero - skorzystaj z profesjonalnej pomocy prawnejHelpHero to pierwszy w Polsce Ekspert Pośrednictwa Prawnego, który specjalizuje się w niesieniu pomocy osobom chcącym odwołać się do sankcji kredytu darmowego. Niezależnie od tego, czy Twoje odwołanie zostało już odrzucone, czy może dopiero chcesz je złożyć lub nie masz pewności, czy istnieją ku temu odpowiednie podstawy prawne, doradca HelpHero z pewnością Ci pomoże.

Korzystając z pomocy prawnej, zwiększasz swoje szanse na darmowy kredyt - a tym samym na spore oszczędności. Jak wiadomo, koszty kredytu lub pożyczki mogą być bardzo wysokie. Co więcej, odwołanie do sankcji kredytu darmowego to dobry sposób na uchronienie się przed nieuczciwymi praktykami firm pożyczkowych. Z pewnością warto skorzystać z tego rozwiązania!