Reklama

Wiadomości

  • 15 września 2023
  • 16 września 2023
  • wyświetleń: 1726

Bielscy ratownicy pokazali co potrafią na Mistrzostwach Polski!

W dniach 13-15 września odbyły się XX Mistrzostwa Polski w Ratownictwie Medycznym, które zgromadziły 52 reprezentacje z całego kraju. W tych prestiżowych zmaganiach udział wzięły trzy załogi z Bielskiego Pogotowia Ratunkowego, które podczas zaciętych zmagań w 12 konkurencjach, odniosły sukces!

Bielscy Ratownicy na XX Mistrzostwach Polski w Ratownictwie Medycznym - 13-15.09.2023 · fot. Bielskie Pogotowie Ratunkowe


Mistrzostwa Polski w Ratownictwie Medycznym to niezwykle ważne wydarzenie w kalendarzu zawodników związanych z ratownictwem. To doskonała okazja do wymiany doświadczeń, testowania umiejętności oraz pokazania szerokiej publiczności, jak trudna i odpowiedzialna jest praca ratowników medycznych.

Bielskie załogi nie zawiodły oczekiwań swoich sympatyków i pokazały najwyższy poziom profesjonalizmu. W 12 konkurencjach, które obejmowały zarówno sytuacje związane z sprawnością fizyczną, jak i zaawansowane techniki ratownicze, nasi zawodnicy prezentowali się znakomicie wygrywając aż pięć konkurencji.

Jak podkreśla dyrektor Wojciech Waligóra sukces załóg Bielskiego Pogotowia Ratunkowego to potwierdzenie wysokich kompetencji naszych ratowników medycznych oraz doskonałej pracy zespołowej.

Loading...


Sukces naszych załóg to nie tylko wyraz indywidualnych umiejętności poszczególnych członków ekipy, ale także owoc wielomiesięcznego wspólnego treningu i doskonałej współpracy podczas zawodów. Oprócz tego, Bielskie Pogotowie Ratunkowe zyskało także wspaniałe doświadczenie, obserwując i rywalizując z drużynami z innych regionów Polski. To doskonała okazja do poszerzenia wiedzy, nauki nowych technik oraz nawiązania kontaktów z innymi profesjonalistami w dziedzinie ratownictwa medycznego.

Podsumowując nasze zespoły okazały się najlepszymi z województwa śląskiego podczas XX Mistrzostw Polski w Ratownictwie Medycznym! Pierwsze miejsce zajęli członkowie Powiatowej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Tarnowie - czytamy na stronie pogotowia.

Klasyfikacja bielskich ratowników:

  • 19 Miejsce - Jacek Kasperek, Szymon Szypuła, Michał Wójcik
  • 4 Miejsce - Damian Krysiak, Karol Midura, Dawid Ślazyk
  • Najlepsi na zadaniach - Turysta, Chybił Trafił, Kret, Poligon, Furioza
  • 5 Miejsce - Sylwia Podsadecka, Jan Wiatr, Dominik Szymczyk.


Ostatecznie zespół, który początkowo uplasował się na zaszczytnym trzecim miejscu i na rynku we Wrocławiu otrzymał puchar, znalazł się na 19. pozycji po weryfikacji punktów przez organizatora.

ar / bielsko.info

źródło: Bielskie Pogotowie Ratunkowe

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.