Reklama

Wiadomości

  • 17 września 2023
  • wyświetleń: 1476

[WIDEO] Tajniki pracy bielskiej fabryki. Produkuje materiał, który wytrzyma kilkadziesiąt ton

Ten niepozorny kawałek materiału jest w stanie wytrzymać kilkadziesiąt ton. Jak do tego dochodzi? Kamera popularnego programu "Fabryki w Polsce" odwiedziła firmę Exar z Bielska-Białej, producenta zawiesi linowych, pasowych i łańcuchowych.

Tajniki pracy bielskiej fabryki. Produkuje materiał, który wytrzyma kilkadziesiąt ton
Tajniki pracy bielskiej fabryki. Produkuje materiał, który wytrzyma kilkadziesiąt ton · fot. YouTube / Fabryki w Polsce


W odcinku programu przedstawiono produkcję różnego rodzaju zawiesi. Zobaczycie zarówno produkty wykonane z poliestru, jak i z metalu. Zawiesia wyprodukowane głównie pracą ręczną, ale także te utworzone za pomocą nowoczesnej technologii. Pokażemy zawiesia o udźwigu kilku ton, jak i te potrafiące wytrzymać obciążenie 50 ton.

Z nagrania dowiecie się także, jakie są obowiązki pracowników szwalni firmy Exar oraz zobaczycie automatyczną halę, gdzie produkuje się zawiesia pasowe.

Jak możecie zobaczyć w odcinku FwP, zupełnie inaczej produkowane są zawiesia metalowe. Po wykonaniu cięcia materiału, na prasie następuje formowanie pętli, która jest zaciskana tuleją. Jak chronić zawiesie przed rozpleceniem? Odpowiedź poznacie w programie Fabryki w Polsce.

Bardzo ważnym punktem procesu produkcji zawiesi są testy wytrzymałościowe. Po wprowadzeniu parametrów do maszyny, następuje próba niszcząca. Materiał jest rozrywany aż do skutku. W ten sposób można mieć pewność, że rozerwanie nie nastąpi na budowie czy w fabryce.

mp / bielsko.info

źródło: www.fabrykiwpolsce.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.