REKLAMA WYBORCZA

Reklama

Wiadomości

  • 17 września 2023
  • wyświetleń: 1207

Przebojowy koncert "Boskie BB" ponownie na scenie. Będą też premiery

Muzycznie, przebojowo, widowiskowo - w pierwszy weekend września, podczas koncertu „Boskie BB” w oknie teatru, mieliśmy okazję poczuć przedsmak tego, jaki będzie nowy sezon teatralny, który właśnie się rozpoczyna. A jest na co czekać!

BOSKIE BB - koncert piosenek Kory Jackowskiej - 3.09.2023
BOSKIE BB - koncert piosenek Kory Jackowskiej - 3.09.2023 · fot. Fabian Żakowiecki


Już niebawem - 7 października, przeniesiemy się do tętniącego życiem Berlina lat 30 i kabaretu Kit Kat, gdzie rozbrzmiewać będą takie przeboje, jak „Money, Money”, „Life is a Cabaret” i wiele innych. A wszystko to za sprawą naszej pierwszej premiery - kultowego musicalu „Kabaret”.

Wśród jego twórców znaleźli się: Małgorzata Warsicka (reżyseria), Natalia Mleczak (scenografia), Konrad Parol (kostiumy), Anna Godowska (choreografia), Jędrzej Jęcikowski (reżyseria światła). W obsadzie spektaklu zobaczymy między innymi: Wiktorię Węgrzyn-Lichosyt, Martę Gzowską-Sawicką, Adama Myrczka, Grzegorza Margasa, Annę Guzik-Tylkę i Anitę Jańcię.

bielskobiala,bielsko,teatrpolskibielskobiala,kwiaty,fotodnia,instagram
Teatr Polski w Bielsku-Białej · fot. bielsko.info


Już we wrześniu teatr przygotował pierwszy z cyklu „Spektakli bez barier” - komediowego „Skąpca” z tłumaczeniem na język migowy. W listopadzie na Dużej Scenie Teatru Polskiego wystąpi gościnnie sam Andrzej Seweryn w „Learze” na podstawie Williama Szekspira, w reżyserii Janusza Opryńskiego.

- Rok 2023 planujemy w teatrze zakończyć w doskonałych humorach, za sprawą komedii mistrzów - Stanisława Barei i Jacka Fedorowicza. Na scenę trafi bowiem „Poszukiwany, poszukiwana”. Wszyscy znamy (i uwielbiamy) filmową wersję, a już w grudniu będziemy mogli poznać adaptację teatralną Piotra Rowickiego, w reżyserii Pawła Szkotaka. W grudniu będziemy także wracać wspomnieniami do gorącego Buenos z piosenki Kory, podczas powtórki letniego koncertu w oknie teatru. „Boskie BB” przeniesie się bowiem na Dużą Scenę - zapowiada Teatr Polski w Bielsku-Białej.

mp / bielsko.info

źródło: Teatr Polski w Bielsku-Białej

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Teatr Polski" podaj

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Teatr Polski

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Teatr Polski" podaj