bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 23 stycznia 2013
  • wyświetleń: 1790

Ukradł puszkę z datkami na WOŚP

Policjanci z bielskiego pododdziału prewencji ustalili i zatrzymali 16-latka, który ukradł puszkę z datkami gromadzonymi na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Do kradzieży doszło w trakcie finału, 13 stycznia w sklepie przy ul. Spółdzielców w Bielsku-Białej.

W puszce znajdowały się wolne datki wrzucane przez klientów sklepu na rzecz XXI finału Orkiestry, który w tym roku gromadził pieniądze na zakup specjalistycznej aparatury medycznej dla ratowania życia dzieci oraz godnej opieki medycznej seniorów. W czasie finału, około 12.30 w sklepie pojawili się czterej klienci w wieku około 17-18 lat. Sprawcy celowo wywołali zamieszanie, a jeden z nich skradł stojącą na ladzie puszkę z datkami.


Policjanci poszukiwali złodziei. Kilka dni temu w centrum miasta funkcjonariusze z Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji legitymowali grupę młodych osób. Uwagę mundurowych zwrócił jeden z nastolatków, który posiadał przy sobie sporą ilość bilonu. Policjanci szybko skojarzyli fakty. Wspólne ze śledczymi z komisariatu III zgromadzili materiał dowodowy, który pozwolił na zatrzymanie 16-latka podejrzewanego o dokonanie tego czynu.

Sprawca przyznał się do kradzieży puszki, w której znajdowało się około 200zł. Wyjaśnił też szczegółowo okoliczności w jakich doszło do zdarzenia. Policjantom tłumaczył, że nie zagarnął całej sumy, a pieniędzmi podzielił się z kolegami, którzy „towarzyszyli” mu w czasie kradzieży. Za swój czyn odpowie wkrótce przed Sądem Rodzinnym, który może udzielić mu upomnienia, zobowiązać do naprawienia wyrządzonej szkody, wyznaczyć nadzór kuratora, a w ostateczności orzec umieszczenie w zakładzie wychowawczym lub poprawczym.

new / bielsko.info, źródło: KMP Bielsko-Biała

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.