Reklama

Wiadomości

  • 7 września 2023
  • wyświetleń: 1351

[FOTO] Nagrodzili poświęcenie ratowników medycznych. Do Bielska-Białej trafią nowe karetki

W czwartek 7 września odbyło się symboliczne przekazanie czeków na zakup nowych ambulansów w Żywcu, Bielsku-Białej oraz Cieszynie.

Przekazanie czeków na zakup ambulansów - 7.09.2023 · fot. Fabian Żakowiecki / bielsko.info


- To wyjątkowe wydarzenie jest rezultatem wsparcia udzielonego przez dysponentów zespołów ratownictwa medycznego (ZRM) z terenu województwa śląskiego na rzecz poszkodowanych mieszkańców Ukrainy. Ministerstwo Zdrowia zdecydowało się nagrodzić ich poświęcenie, przekazując środki finansowe na zakup nowego sprzętu ratowniczego - mówił podczas uroczystości wicewojewoda śląski Jan Chrząszcz.

- 6 karetek trafi do województwa śląskiego, a 5 z nich zawita w subregionie południowym. 1 karetka trafi na ziemie częstochowskie. Wspaniały wynik dla naszego regionu - dodał wicewojewoda.

Wartość przekazanego sprzętu i ambulansów wynosi 6 milionów złotych. To nie tylko nowe karetki, ale także niezbędne wyposażenie, które znacząco podnosi standardy pracy ratowników medycznych.

Minister Funduszy i Polityki Regionalnej Grzegorz Puda podkreślił, że "bezpieczeństwo i dobro obywateli są priorytetem rządu, który stara się realizować to za pomocą programów socjalnych, inwestycji w infrastrukturę i służbę zdrowia". - Dzięki dzisiejszemu wydarzeniu można przekonać się, że słowa rządu są wspierane konkretnymi działaniami - dodaje członek rządu.

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.