REKLAMA WYBORCZA

Wiadomości

  • 5 września 2023
  • 10 września 2023
  • wyświetleń: 11455

[FOTO] Pobili ochroniarza Galerii SFERA. Głośna sprawa miała swój final w sądzie

Wracamy do głośnej sprawy z ubiegłego roku. Działania policjantów doprowadziły przed oblicze sądu nieletnich sprawców pobicia ochroniarza w Galerii SFERA. Przypomnijmy, do zdarzenia doszło 1 września 2022 roku.

Pobicie ochroniarza Galerii SFERA - 1.09.2023 · fot. Ujęcia z filmu nadesłanego do naszej redakcji przez czytelnika


Do ustalenia sprawców pobicia doprowadziły działania policjantów Zespołu do spraw Przestępczości Nieletnich Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Bielsku-Białej. Co istotne, młodzi ludzie stanęli przed obliczem Sądu Rejonowego w Oświęcimiu - III Wydział Rodzinny i Nieletnich, gdzie uznano, że nieletni dopuścili się czynu karalnego. Wobec nich zastosowano środek wychowawczy w postaci zobowiązania do wykonania prac społecznych w wymiarze określonym przez Sąd.

- Zdarzenie miało miejsce 1 września 2022 roku, przy ul. Mostowej w Bielsku-Białej. Pokrzywdzony w zajściu został ochroniarz Galerii Sfera, który zwrócił uwagę grupie młodzieży zakłócającej spokój w miejscu publicznym, które to grono powakacyjne rozluźnienie potraktowało zbyt dosłownie. Wówczas wtedy jeszcze nieletni sprawcy pobicia uderzyli kilkukrotnie ochroniarza, powodując tym samym dotkliwe w skutkach obrażenia - relacjonuje st. sierż. Sławomir Kocur, oficer prasowy KMP w Bielsku-Białej.

Sprawcy owego zajścia w chwili dokonania czynu byli nieletni. W związku z tą okolicznością osoby takie nie odpowiadają za popełnione przestępstwo na zasadach przewidzianych przez kodeks karny. Podstawą odpowiedzialności dedykowaną specjalnie dla osób nieletnich jest ustawa o wspieraniu i resocjalizacji nieletnich. Sprawcy mogliby odpowiadać na zasadach określonych przez kodeks karny, gdyby czynu, o którym mowa dopuścili się po ukończeniu 17. roku życia.

- Miejmy nadzieję, że kontakt młodych wiekiem ludzi z wymiarem sprawiedliwości przyniesie wymierne korzyści i wyniosą z tego naukę, która pozwoli im uniknąć kłopotów w życiu dorosłym - zwraca uwagę st. sierż. Kocur.

mp / bielsko.info

źródło: KMP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.