Reklama

Wiadomości

  • 2 września 2023
  • 4 września 2023
  • wyświetleń: 3922

[FOTO] Odsłonięto wyjątkową tablicę pamiątkową!

W ramach Dni Bielska-Białej, 2 września o godzinie 12:00 na placu Wojska Polskiego została oficjalnie odsłonięta tablica upamiętniająca 300-lecie nadania praw miejskich Białej.

W wydarzeniu brali udział urzędnicy z bielskiego Ratusza, bielscy historycy oraz prezydent miasta - Jarosław Klimaszewski, który pokrótce przedstawił historię naszego miasta. Podsumowując orzekł, iż początki naszego miasta można datować z "przymrużeniem oka" na ok. 700 lat.

Odsłonięcie tablicy pamiątkowej - 300-lecie Białej · fot. Fabian Żakowiecki / bielsko.info


Zostały wyrażone słowa podziękowania dla historyków, którzy dbają o pamięć i edukują mieszkańców na temat naszego miasta. Specjalne podziękowania otrzymała Pani Ewa Janoszek za projekt tablicy.

Dr Maciej Bujakowski z Bielsko-Bialskiego Towarzystwa Historycznego powiedział, że kiedy pojawił się pomysł na stworzenie takiej tablicy, Pan Prezydent od razu wyraził aprobatę dla tego pomysłu.

Ceremonii towarzyszył koncert Bielskiej Orkiestry Dętej.

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.