Reklama

Wiadomości

  • 31 sierpnia 2023
  • wyświetleń: 4208

Piękny jubileusz bielszczanki. Panią Marię odwiedzili przedstawiciele samorządu

W poniedziałek 28 sierpnia bielszczanka Maria Targosz obchodziła setne urodziny. Z tej pięknej okazji jubilatkę z gratulacjami, życzeniami i kwiatami odwiedzili przedstawiciele samorządu Bielska-Białej - wiceprzewodniczący Rady Miejskiej Karol Markowski i dyrektor Biura RM Janusz Kaps.

Piękny jubileusz bielszczanki. Panią Marię odwiedzili przedstawiciele saorządu
Piękny jubileusz bielszczanki. Panią Marię odwiedzili przedstawiciele samorządu · fot. UM Bielsko-Biała


Maria Stefania Targosz z domu Płosa urodziła się 28 sierpnia 1923 roku w Kętach jako szósta z ósemki rodzeństwa. W wieku czterech lat straciła matkę. Do początku II wojny światowej mieszkała w Komorowicach. W trakcie wojny jako nastolatka została zesłana na roboty przymusowe w głąb Niemiec. Po powrocie do domu, już pracując, ukończyła Technikum Ekonomiczne w Białej i uzyskała upragnioną maturę, a następnie - już jako mężatka i matka - dodatkowo skończyła Technikum Włókiennicze w Bielsku.

Przez lata mieszkała z mężem i dziećmi w dawnej Białej Krakowskiej, przy dzisiejszej ulicy ks. Stanisława Stojałowskiego, wtedy jeszcze nad niezabudowanym potokiem Niwką, a następnie od lat 60. ubiegłego wieku do dziś mieszka w tym samym mieszkaniu na osiedlu w rejonie ulicy Akademii Umiejętności.

Przez całe życie zawodowe związana była z przemysłem włókienniczym w Bielsku-Białej. Pracowała w biurach ZPW Merilana oraz w Centralnym Laboratorium Przemysłu Włókienniczego.

Pani Maria ma córkę i dwóch synów. Jest babcią ośmiorga wnucząt i prababcią sześciorga prawnucząt.

- Wspomagana przez dzieci w codziennym funkcjonowaniu, cieszy się dobrym zdrowiem i wspaniałą pamięcią. Stanowi dla całej rodziny i nie tylko cenne źródło informacji o minionych czasach i zdarzeniach. O dobrej kondycji jubilatki mogło przekonać się liczne - kilkudziesięcioosobowe - grono członków rodziny, znajomych i najbliższych sąsiadów celebrujących w plenerze 100-lecie urodzin Marii Targosz - zwraca uwagę Wydział Prasowy bielskiego Urzędu Miejskiego.

Piękny jubileusz bielszczanki. Panią Marię odwiedzili przedstawiciele saorządu
Pani Maria Targosz · fot. UM Bielsko-Biała

mp / bielsko.info

źródło: UM Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.