REKLAMA WYBORCZA

Wiadomości

  • 31 sierpnia 2023
  • 2 września 2023
  • wyświetleń: 15391

Gigant przejmuje bielskiego producenta wódki. Wielka transakcja stała się faktem

Stock Spirits Group, poprzez swoją polską spółkę zależną Stock Polska, sfinalizowała przejęcie Polmosu Bielsko-Biała S.A. Transakcja jest ważna dla rozwoju działalności grupy 
w Polsce i Europie - podkreśla spółka. W wyniku przejęcia Stock Spirits będzie miał pełną ofertę 
w segmencie wódek w Polsce w kategoriach mainstream i premium. Marki wódek premium Polmosu będą również silnym motorem eksportu tej kategorii w Europie.

Wielka transakcja na rynku wódki. Właściciel Żabki przejmie bielski Polmos
Wielka transakcja na rynku wódki. Właściciel Żabki przejmie bielski Polmos · fot. Polmos Bielsko-Biała


- Polmos Bielsko-Biała to ekspert w produkcji alkoholi czystych i smakowych, którego sztandarowymi produktami są wódki premium - Biały Bocian i Ogiński, wódka Żytnia oraz krem jajeczny Advocaat. Produkty te są cenione za wysoką jakość dzięki najwyższym standardom produkcji - zwraca uwagę Stock Polska w komunikacie prasowym.

- Polmos Bielsko-Biała jest cenionym producentem wysokiej jakości alkoholi w Polsce. Przejęcie firmy jest ważnym etapem w realizacji strategii wzrostu naszej Grupy w Europie. Połączenie umożliwi stworzenie pełnej ofery produktowej w segmencie wódki, w kategoriach mainstream i premium, 
w Polsce. Dodatkowo, pozwoli nam również rozszerzyć eksport wódek premium w Europie. Zakład produkcyjny Polmos Bielsko-Biała zwiększy też nasze moce produkcyjne niezbędne dla dynamicznie rozwijającej się organizacji - mówi Jean-Christophe Coutures, prezes Stock Spirits Group.

Stock Polska jest ważną częścią międzynarodowej Grupy Stock Spirits i jednym z wiodących producentów wódek czystych i smakowych oraz dystrybutorów wyrobów alkoholowych światowych producentów w Polsce. W ofercie firmy znajduje się ponad 40 marek wódek, likierów smakowych na bazie wódki, rumu, brandy i bitterów. Do najbardziej rozpoznawalnych należą: Żołądkowa Gorzka, Żołądkowa de Luxe, Stock Prestige, Amundsen, Lubelska, Millhills oraz Stock84. Od listopada 2021 roku Stock Spirits Group jest jedną ze spółek portfelowych CVC Capital Partners.

- Akwizycja Polmosu Bielsko-Biała wpisuje się w strategię rozwoju, którą przyjęliśmy inwestując 
w Stock Spirits Group. Naszym celem jest kontynuacja dynamicznego wzrostu Grupy w oparciu 
o zaawansowane technologie i najwyższej jakości produkty, poszerzające ofertę firmy. Jestem przekonany, że transakcja pozwoli budować na tym co najlepsze w obu organizacjach i wzmocni Stock Spirits Group w Polsce i w ekspansji na rynki europejskie - dodaje Krzysztof Krawczyk, partner w CVC Capital Partners.

Finalizacja przejęcia Polmosu Bielsko-Biała następuje po podjęciu przez Stock Spirits Group wyłącznych negocjacji w sprawie trzech innych europejskich fuzji i przejęć, w tym jednej z najpopularniejszych we Francji marek szkockiej whisky, Clan Campbell, od Pernod Ricard i firmy Dugas, francuskiego niezależnego dystrybutora alkoholi premium, a także Borco-Marken-Import Matthiesen, jednego 
z wiodących niemieckich producentów i dystrybutorów międzynarodowych marek alkoholi wysokoprocentowych, w tym kultowej Sierra Tequila.

Wszystkie transakcje znajdują się obecnie na końcowych etapach wymaganych procedur regulacyjnych na poszczególnych rynkach.

mp / bielsko.info

źródło: Materiały prasowe

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.