Reklama

Wiadomości

  • 30 sierpnia 2023
  • wyświetleń: 5315

[WIDEO] Reksio zyskał kompana. Przy ulicy 11 Listopada powstał nowy pomnik

W najbliższy piątek 1 września na ulicy 11 Listopada zostanie odsłonięty pomnik Lechosława Marszałka, twórcy Reksia. To inicjatywa Haliny Filek-Marszałek oraz miasta Bielsko-Biała.

Na ławeczce zasiedli wdowa po artyście Helena Filek-Marszałek i autor dzieła prof. dr hab. Wiesław Koronowski
Na ławeczce zasiedli wdowa po artyście Helena Filek-Marszałek i autor dzieła prof. dr hab. Wiesław Koronowski · fot. UM Bielsko-Biała


- Wszyscy z pewnością zauważyliście tę tajemniczą postać, która pojawiła się w naszym mieście. Przez ostatnie dni budziła ona naszą ciekawość i spekulacje. Ale nie bójcie się, my już mamy rozwiązanie tego zagadkowego przypadku! - poinformowało na Facebooku Studio Filmów Rysunkowych w Bielsku-Białej dodając, że pomnik przedstawia postać Lechosława Marszałka.

Reksio z ul. 11 Listopada będzie miał kompana. To znana postać ze świata bajek
Reksio z ul. 11 Listopada będzie miał kompana. To znana postać ze świata bajek · fot. Studio Filmów Rysunkowych w Bielsku-Białej


Kim był Lechosław Marszałek, który żył w latach 1922 - 1991? Jego osobę przybliża poniższe wideo, przygotowane przez bielskie Studio Filmów Rysunkowych.Studio zaprasza wszystkich w piątek 1 września, aby razem z nim odkryć tę tajemnicę i celebrować ten wyjątkowy moment.

- Odsłonięcie nastąpi w trakcie parady międzypokoleniowej, która rozpocznie Dni Bielska-Białej. Parada rozpocznie się o godzinie 10.00, odsłonięcie ławeczki z pomnikiem Lechosława Marszałka zaplanowano około kwadrans później - przekazało SFR.

Lechosław Marszałek
Lechosław Marszałek · fot. Fundacja Reksio

mp / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.