Wiadomości

  • 31 sierpnia 2023
  • wyświetleń: 3369

Bielski wrzesień 1939. Ciekawa bezpłatna wycieczka już w niedzielę

W najbliższą niedzielę (3 września) o 10.00 rozpocznie się kolejna wycieczka historyczna, którą organizuje Stowarzyszenie "Olszówka". Tym razem przewodnikiem będzie Sławomir Horowski - regionalny historyk i nauczyciel w bielskim liceum im. Asnyka - który opowie o wydarzeniach spod Beskidów z początku II Wojny Światowej.

Uszkodzony myśliwiec P11 na lotnisku w Aleksandrowicach.
Uszkodzony myśliwiec P11 na lotnisku w Aleksandrowicach. · fot. Z archiwum Muzeum 4 Pułku Strzelców Podhalańskich


Uczestnicy tej bezpłatnej wycieczki będą mogli się dowiedzieć, dlaczego nie doszło do starć o Bielsko i czemu umocnione pozycje na rubieżach miasta zostały opuszczone bez walki. Mowa będzie też o wojnie wywiadów, najsłynniejszej bitwie zwanej "Westerplatte południa" czy o popularnym micie, jakoby polska kawaleria miała ruszać z szablami na niemieckie czołgi.

By wziąć w niej udział, należy się zapisać - potwierdzeniem uczestnictwa jest otrzymanie informacji o miejscu zbiórki. Zapisy prowadzone są do końca tygodnia pod mailem stowarzyszenieolszowka@gmail.com lub sms-em na numer telefonu 693 315 998.

kr / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.