bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 19 lutego 2011
  • wyświetleń: 2922

Pobili i okradli równieśnika

Dwaj 16-letni bielszczanie brutalnie pobili swojego rówieśnika i skradli mu telefon komórkowy. Policjanci z bielskiego oddziału prewencji zatrzymali obu sprawców. Decyzją Sądu, nastolatkowie trafili do Schroniska dla Nieletnich.

Do rozboju doszło na bielskiej ul. Warszawskiej, gdzie nieletni zaatakowali swojego rówieśnika. Pobili go, grozili mu śmiercią, a na koniec skradli telefon komórkowy. Zaalarmowani o zdarzeniu policjanci szybko zatrzymali obu napastników.

W czasie przeszukania jednego z nich, funkcjonariusze odnaleźli telefon, który sprawcy skradli ofierze. Obaj zatrzymani trafili do Izby Dziecka. Policjanci z Zespołu do Spraw Nieletnich i Patologii, prowadzący postępowanie w tej sprawie, zgromadzili materiał dowodowy, który dostarczył podstaw do złożenia wniosku o zastosowanie wobec zatrzymanych środka zapobiegawczego w postaci umieszczenia ich w schronisku dla nieletnich. Sąd przychylił się do tego wniosku.

W czasie pobytu w schronisku, nieletni pod czujnym okiem wychowawców, na pewno znajdą czas na chwilę refleksji nad swoim postępowaniem.

new / bielsko.info, źródło: KMP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.