Reklama

Wiadomości

  • 28 sierpnia 2023
  • wyświetleń: 2510

Natalia potrzebuje pomocy. Nieuleczalna choroba zmieniła jej życie w koszmar

Natalia Rudzińska ma 20 lat i cierpi na zespół Tourette'a. Najczęściej słyszy się o lżejszych przypadkach tej nieuleczalnej choroby, jednak czasem przybiera ona na sile i uniemożliwia normalne funkcjonowanie. Tak okrutny los spotkał niestety Natalię, której całodobową opiekę musi zapewnić jej mama.

20-letnia Natalia potrzebuje pomocy. Trwa zbiórka pieniędzy na sprzęt i opiekę
20-letnia Natalia potrzebuje pomocy. Trwa zbiórka pieniędzy na sprzęt i opiekę · fot. mama Natalii


- Zostałam sama z nieuleczalnie chorą 20-letnią córką. Choruje ona na najgorszą postać zespołu tourette'a, próbujemy ją tylko odrobinę ujarzmić, by zmniejszyć ten koszmar. Przez postęp choroby Natalia jest jak roślina - wymaga 24-godzinnej opieki i pielęgnacji - mówi mama chorej. - Jej świat legł w gruzach - kiedyś była bardzo zdolną osobą, chciała zostać prawnikiem i pomagać pokrzywdzonym przez los osobom. Dziś jednak sama potrzebuje wsparcia, zamknięta w czterech ścianach. Nie o takim życiu marzy młody człowiek, kiedy ręce i nogi odmawiają posłuszeństwa, ciało drży, z ust płyną liczne niekontrolowane przekleństwa, a oczy widzą już tylko przez ostrą mgłę - dodaje.

W sieci została uruchomiona zbiórka pieniędzy - potrzebnych jest 60 tys. zł na zakup nowego wózka inwalidzkiego, sprzęt specjalistyczny, środki higieny, leczenie, rehabilitację i szereg innych rzeczy. Szczegóły tutaj: https://pomoc.pl/walka-natalii

kr / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.