Reklama

Wiadomości

  • 26 sierpnia 2023
  • wyświetleń: 1416

Usłyszała, że córka spowodowała wypadek. Wpłaciła oszustom kilkadziesiąt tysięcy złotych

79-letnia mieszkanka naszego miasta padła ofiarą przestępców, którzy wyłudzili od niej kwotę 30 tys. zł. Była przekonana, że o pomoc prosi jej córka z zięciem.

senior, telefon, oszustwo
fot. pixabay.com


Zgłoszenie o oszustwie bielscy mundurowi odebrali w środę (23 sierpnia) wieczorem. Do bielszczanki zadzwoniła kobieta, podająca się za jej córkę, która mówiła o spowodowanym przez siebie wypadku samochodowym. Prosiła o pieniądze, by uniknąć konsekwencji i wynająć adwokata.

Mieszkanka naszego miasta niestety wykonała polecenia przestępców - do jej domu przyszedł "kurier" i zabrał przygotowaną przez nią gotówkę. Dopiero później domyśliła się, że mogło to być oszustwo.

Policja przypomina, że oszuści często podają się za bliskich i dzwoniąc z nieznanego numeru twierdzą, że wcześniejszy jest nieaktywny. Nie brakuje też podszywania się pod przedstawicieli instytucji publicznych oraz banków. Gdy odbierzemy taki telefon, warto zachować spokój, nie wykonywać ślepo poleceń i spróbować zweryfikować przedstawioną historię - albo dzwoniąc do najbliższych, albo skontaktować się z policją lub instytucją, z której rzekomo dzwoni oszust.

kr / bielsko.info

źródło: KMP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.