Wiadomości

  • 22 sierpnia 2023
  • wyświetleń: 1113

Hotel nad Jeziorem Mucharskim

Artykuł sponsorowany:

Jezioro Mucharskie, do 2018 roku znane jako „Zbiornik Świnna Poręba”, stał się popularnym miejscem spędzania aktywności i wolnego czasu. To już nie tylko zbiornik retencyjny, ale także popularna destynacja dla turystów w okresie zimowym i letnim.

Hotel nad Jeziorem Mucharskim


Przypomnijmy, Jezioro Mucharskie na Skawie zostało uruchomione w 2019 roku. Jego powierzchnia to aż 10,35 km2. Jego inia brzegowa ma długość ponad 11 kilometrów. Na zaporze zbiornika istnieje elektrownia wodna, która została uruchomiona 2 marca 2019 roku. Zbiornik ma przede wszystkim funkcję przeciwpowodziową, ale stał się także ważnym miejscem na mapie turystycznej Małopolski. Dlaczego?

Jezioro Mucharskie zapewnia wiele atrakcji związanych ze sportami wodnymi - to idealna strefa dla aktywnych! Można tutaj popływać kajakiem, łódką deską SUP, skuterami wodnymi, a nawet rowerkiem wodnym! Zapewniają to liczne przystanie. Dla osób lubiących podziwiać widoki przewidziano również atrakcyjne rejsy statkiem.

Zbiornik jest także świetnym miejscem dla osób, które lubią poleniuchować na plaży. Nie trzeba nawet zabierać swojego sprzętu - ten zapewniają liczne wypożyczalnie. Obiad lub pyszny napój z widokiem na góry i jezioro? Także nie ma problemu! Zjemy lub wypijemy je w kilku restauracjach oraz kawiarniach.

Jezioro Mucharskie może by również bardzo dobrym miejscem rozpoczynającym lub kończącym górską wycieczkę. Z miejscowości Mucharz można pójść na w Beskid Mały, a także Beskid Makowski. Z Mucharza można wyjść na kilka szczytów - Groń Jana Pawła II, Leskowiec, Łamaną Skałę oraz Jaroszowicką Górę.

Już teraz warto zastanowić się na wakacyjnym lub zimowym urlopem nad Jeziorem Mucharskim i wpisać w wyszukiwarkę internetową frazę „Jezioro Mucharskie noclegi”, ponieważ to rajski zakątek Polski, gdzie natura w pełni ujawnia swoje piękno, a spokój i relaks gwarantują wymarzone wakacje.