Reklama

Wiadomości

  • 19 sierpnia 2023
  • 20 sierpnia 2023
  • wyświetleń: 1185

Kultowa postać z bajki wiecznie żywa. Zagościła już na kilku stadionach

Kawu to poznański artysta uliczny, który kibicuje ekipie Lecha Poznań. Jedną z jego najbardziej rozpoznawalnych prac jest wizerunek Koziołka Matołka - ma on na sobie portki w barwach drużyny Kolejorza. Ta postać z kultowej bajki produkowanej przez dawne Studio Miniatur Filmowych (powstałe z przekształcenia warszawskiej filii Studia Filmów Rysunkowych w Bielsku-Białej) zagościła już między innymi na stadionach Legii Warszawa (słynnej "Żylecie"), Fiorentiny, Žalgirisa Kowno czy ostatnio Spartaka Trnava.

Postać Koziołka ubranego w barwy Lecha Poznań
Postać Koziołka ubranego w barwy Lecha Poznań gościła już na wielu piłkarskich stadionach, nie tylko w Polsce, ale i Europie · fot. Facebookowy profil Kawu


To właśnie na obiekcie słowackiej drużyny gościł Lech w czwartek, 17 sierpnia. Niestety polska drużyna przegrała spotkanie i odpadła z eliminacji do Ligi Konferencji Europy. Co więcej, kibice gospodarzy postanowili lekko zmodyfikować wizerunek koziołka autorstwa Kawu - "przebrali" go w barwy swojej drużyny:

Koziołek na stadionie Spartaka Trnava - po lewej praca Kawu, po lewej po przeróbce kibiców Spartaka
Koziołek na stadionie Spartaka Trnava - po lewej praca Kawu, po lewej po przeróbce kibiców Spartaka · fot. Profil facebookowy Kawu / HooligansTV


Kawu zdaje się mieć słabość do postaci bielskich bajek - w Poznaniu można było też "spotkać" Bolka i Lolka:

Bolek i Lolek na ulicach Poznania
Bolek i Lolek na ulicach Poznania · fot. facebook.com/aa.aleksandrzak

kr / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.