REKLAMA WYBORCZA

Wiadomości

  • 18 sierpnia 2023
  • 20 sierpnia 2023
  • wyświetleń: 5394

Uszkodzona nawierzchnia bielskiego rynku. Radny apeluje o naprawę

O ile remont bialskiego rynku - czyli placu Wojska Polskiego - już praktycznie się zakończył, tak w nie najlepszym stanie jest drugi rynek dwumiasta. W kilku miejscach bruk jest uszkodzony i wyraźnie wymaga naprawy. Interwencję w tej sprawie podjął jeden z radnych.

Uszkodzony bruk na rynku w Bielsku · fot. Radny Roman Matyja


- Będąc ostatnio na rynku, zostałem "zaczepiony" przez przechodnia, który zwrócił moją uwagę na nie najlepszy stan nawierzchni placu - pisze radny Roman Matyja w interpelacji do prezydenta Klimaszewskiego. - Przeszedłem więc wzdłuż i wszerz rynku, przyglądając się stanowi bruku. Znalazłem kilka niebezpiecznych miejsc, ubytków, brakuje też zabezpieczenia kratek odprowadzających wodę z powierzchni rynku - dodaje radny.

Samorządowiec prosi prezydenta o interwencję odpowiednich służb, by doprowadziły nawierzchnię do odpowiedniego stanu. Ratusz ma czas do 30 sierpnia na udzielenie odpowiedzi.

kr / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.