REKLAMA WYBORCZA

Wiadomości

  • 12 sierpnia 2023
  • 14 sierpnia 2023
  • wyświetleń: 14081

[FOTO] Bielszczanie korzystają już z odnowionego placu. Stanął tutaj także fortepian

Dobiega końca generalny remont placu Wojska Polskiego. Jednym z ostatnich etapów modernizacji bialskiego rynku było postawienie fortepianu zewnętrznego, który stanął na jego płycie kilka dni temu.

Plac Wojska Polskiego w Bielsku-Białej - 11.08.2023 · fot. Fabian Żakowiecki / bielsko.info


Jak informuje nas dyrektor Miejskiego Zarządu Dróg w Bielsku-Białej, instrument ma być stałą atrakcją tej przestrzeni miejskiej. Dostarczyła go firma Fulco System z Gliwic, a koszt dostawy i montażu wyniósł około 180 tys. zł.

Plac Wojska Polskiego w Bielsku-Białej - 11.08.2023
Plac Wojska Polskiego w Bielsku-Białej - 11.08.2023 · fot. Fabian Żakowiecki / bielsko.info


W ubiegłym roku można było usłyszeć o przypadkach zniszczenia tego typu zewnętrznych fortepianów - ofiarą wandali padły instrumenty w Cieszynie czy Katowicach. Czy w związku z tym ten bielski zostanie odpowiednio zabezpieczony? - Elektroniczny fortepian jest wolnostojący, zakotwiony do podłoża. Cała przestrzeń placu Wojska Polskiego oraz ulicy Cyniarskiej jest objęta monitoringiem miejskim - wyjaśnia Wojciech Waluś, dyrektor MZD.

kr / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.