
Wiadomości
- 13 sierpnia 2023
- wyświetleń: 2830
Ewangelicy a historia Białej. Bezpłatna wycieczka już w ten weekend
Za nami:
Już w najbliższą niedzielę Stowarzyszenie Olszówka organizuje bezpłatną wycieczkę szlakiem najważniejszych ewangelickich zabytków w małopolskiej części Bielska-Białej. - Postaramy się przyjrzeć wielu kwestiom, rozwiązać szereg zagadek i odpowiedzieć na kilka pytań - zapewniają organizatorzy.

W trakcie spaceru prowadzący - państwo Agata i Andrzej Czauderna - poruszą między tematy takie jak:
- Czy dawni bialanie znali i stosowali zasadę: nie czyń drugiemu, co tobie niemiłe, czy raczej hołdowali maksymie: odpłacić pięknym za nadobne?
- Rozgrywka między panem, wójtem a plebanem w wersji lokalnej, czyli polskie piekiełko w Lipniku
- Kraj bez stosów - ale z szubienicami
- Co konfederaci barscy porabiali, kiedy nie wojowali i co nam po nich pozostało?
- Polak - katolik, ewangelik - Niemiec, czy aby na pewno?
- Co Kościół Łaski ma wspólnego z Białą i jakie historie kryje ukryty cmentarz?
- Który to najznamienitszy Polak, do tego ewangelik, odwiedzał nasze miasto?
Na wycieczkę obowiązują zapisy - potrwają do końca tygodnia. Potwierdzeniem uczestnictwa jest otrzymanie informacji o miejscu zbiórki. Aby się zgłosić, należy wysłać swoje imię i nazwisko na adres stowarzyszenieolszowka@gmail.com lub sms-em pod numer telefonu 693 315 998.
Loading...
ZOBACZ TAKŻE

Odkryj tajemnice Leszczyn - spacer z historią po mało znanym zakątku Bielska-Białej

Stowarzyszenie Olszówka zaprasza na zwiedzenia Teatru Polskiego w Bielsku-Białej

Tylko na bielsko.info#AktywnaŚroda z bielsko.info - jeszcze raz Szczyrk. W tym tygodniu zapisy telefoniczne

Mały Szlak Beskidzki - niewykorzystany atut turystyczny Bielska-Białej?

Fortepian nadal budzi kontrowersje. Są wyniki kontroli

Setki tysięcy na utrzymanie tras enduro w Bielsku-Białej
Komentarze
Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.