bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 20 stycznia 2013
  • 24 stycznia 2013
  • wyświetleń: 2243

Ekumeniczny maraton biblijny

Kolejny ekumeniczny maraton biblijny odbędzie się 24 stycznia w Książnicy Beskidzkiej w Bielsku-Białej. Hasło tegorocznej edycji przedsięwzięcia to: „Ojcowie naszej wiary - od Adama do Abrahama”.

chleb, biblia
W Bielsku-Białej odbędzie się ekumeniczny maraton biblijny · fot. diecezja.bielsko.pl


Wśród około 30 osób zaproszonych do głośnej lektury Pisma Świętego znaleźli się biskupi, księża, przedstawiciele świata kultury, nauki i polityki - katolicy i ewangelicy z Podbeskidzia i Śląska Cieszyńskiego.

Uczestnicy dotychczasowych maratonów czytali Ewangelię i Dzieje Apostolskie. Tym razem - ze względu na obchodzony w Kościele Rok Wiary - przygotowująca teksty redakcja radia „Anioł Beskidów” wybrała do czytania fragmenty Księgi Rodzaju, opisujące stworzenie świata i człowieka, upadek prarodziców, dzieje Noego i Abrahama. Na zakończenie wspólnej lektury Biblii przeczytany zostanie fragment 1. Listu św. Pawła Apostoła do Koryntian, ze słowami: „Jak w Adamie wszyscy umierają, tak też w Chrystusie wszyscy będą ożywieni”.

Na koniec maratonu biskupi pobłogosławią pamiątkowe chlebki pokoju, które otrzyma każdy z czytających.

new / bielsko.info, źródło: Diecezja Bielsko-Żywiecka

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.