Wiadomości

  • 7 sierpnia 2023
  • 13 sierpnia 2023
  • wyświetleń: 8877

[FOTO] Wyruszyli w deszczu, wędrówkę ukończyli w słońcu. Pielgrzymi dotarli na Jasną Górę

Pielgrzymi z diecezji bielsko-żywieckiej dotarli na Jasną Górę! Przypomnijmy, 32. Piesza Pielgrzymka Diecezji Bielsko-Żywieckiej na Jasną Górę wyruszyła w niedzielę 6 sierpnia.

32. Piesza Pielgrzymka Diecezji Bielsko-Żywieckiej na Jasnej Górze - 11.08.2023 · fot. Mirosława Szymusik / JasnaGóraNews


Na Jasną Górę dotarło 11 sierpnia 1 500 osób z diecezji bielsko-żywieckiej, a wśród nich wiele rodzin. Przypominali, że „Kościół jest Chrystusowy”. Pod takim hasłem przemierzali w tym roku pątnicze drogi prowadzące z różnych zakątków diecezji. Na zakończenie około 170-kilometrowej wędrówki czekało ich wejście do Kaplicy Jasnogórskiej (oraz przejście pod Cudownym Obrazem), a także Msza św. na Wałach Jasnogórskich.

W pielgrzymce wzięła również udział grupę Węgrów, którą poprowadzili posługujący w ich kraju polscy salwatorianie z ks. Krzysztofem Miklusiakiem. Przyszło ponad 20 osób.

Ruszyła 32. Piesza Pielgrzymka Diecezji Bielsko-Żywieckiej na Jasną Górę · fot. Józef Stopka/diecezja.bielsko.pl


- Bardzo niesamowite przeżycie, pierwszy raz jestem na pielgrzymce. Jestem pod wrażeniem, jaką radością tryskają jasnogórscy pielgrzymi. Moja mama kilka razy brała udział w pielgrzymce do Łagiewnik do Bożego Miłosierdzia. Zawsze dzieliła się wielkimi wrażeniami i teraz chciałam spróbować, zobaczyć, jak to jest na częstochowskiej pielgrzymce. Pomimo trudnej pogody na początku, deszczowych dni, kiedy było naprawdę ciężko, przeżyliśmy. Ta radość, jak się tutaj przychodzi, jest niesamowita - wyznała jedna z uczestniczek pielgrzymki.

Do pielgrzymów pieszych idących w pięciu grupach dołączyli rowerzyści z Andrychowa - 70 osób. Jechali trzy dni. Tak samo długo będą wracać. Słowa podziękowania i zaproszenia na następny rok wypowiedział główny przewodnik pielgrzymki ks. Damian Koryciński. Jaką trasę przemierzyli w tym roku pielgrzymi? Mapę możecie znaleźć poniżej.

Mapa trasy pielgrzymki Diecezji Bielsko-Żywieckiej na Jasną Górę
Mapa trasy pielgrzymki Diecezji Bielsko-Żywieckiej na Jasną Górę · fot. diecezja.bielsko.pl

kr, mp / bielsko.info

źródło: www.diecezja.bielsko.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.