Wiadomości

  • 7 sierpnia 2023
  • 8 sierpnia 2023
  • wyświetleń: 24622

Nie żyje kibic BKS Stal Bielsko-Biała. Zginął w trakcie bójki

W sobotę w Radłowie doszło do bójki między kibolami, w efekcie której śmierć poniosła jedna osoba. Jak poinformował nas rzecznik prasowy Prokuratury Rejonowej w Tarnowie, był to mieszkaniec Bielska-Białej.

policja, radiowóz
Nie żyje kibic BKS Stal Bielsko-Biała. Zginął w trakcie bójki? · fot. Urząd Marszałkowski


- Zdarzenie miało bardzo dynamiczny przebieg - mówi nam Mieczysław Sienicki, rzecznik prasowy Prokuratury Rejonowej w Tarnowie. - O godzinie 9:00 rozpoczął się turniej organizowany przez sympatyków Unii Tarnów. Kilka minut później na stadion wbiegła grupa zamaskowanych mężczyzn i doszło do zwarcia z uczestnikami turnieju. Używano niebezpiecznych narzędzi, takich jak maczety, race, petardy czy pałki. Wiele wskazuje na to, że grupę przyjezdnych stanowiły osoby związane z antagonistycznym klubem ze Śląska. Po kilku minutach na murawie znaleziono mężczyznę, który leżał z obrażeniami - był to 40-letni mieszkaniec Bielska-Białej. Wezwano karetkę i prowadzono przez blisko godzinę akcję reanimacyjną, jednak nie przywrócono mu funkcji życiowych i stwierdzono zgon - dodaje.

Dziś przeprowadzana jest sekcja zwłok mężczyzny. - W jej trakcie chcemy ustalić, czy te obrażenia powstały od urazu czynnego - że ktoś wystrzelił w kierunku mężczyzny środek pirotechniczny - czy też było tak, że on sam odpalał racę - wyjaśnia Sienicki.

O śmierci jednego z kibiców BKS-u poinformował facebookowy fanpage kiboli klubu. - Życie u Twego boku było dla nas zaszczytem! Za miłość twą oddałeś życie swe... dla wielu z nas byłeś wzorem i takim Cię też zapamiętamy! - czytamy.

Loading...

kr, mp / bielsko.info

Reklama