Reklama

Wiadomości

  • 4 sierpnia 2023
  • 6 sierpnia 2023
  • wyświetleń: 4204

Umowa podpisana. W Bielsku-Białej powstanie kościół prawosławny!

W czwartek 3 sierpnia miało miejsce podpisanie umowy oddania gruntu w wieczyste użytkowanie dla parafii prawosławnej pw. Świętej Trójcy w Bielsku-Białej. Świątynia ma powstać w ciągu trzech lat.

Podpisanie umowy oddania gruntu w wieczyste użytkowanie dla parafii prawosławnej - 03.08.2023 · fot. Parafia Prawosławna Świętej Trójcy w Bielsku-Białej


Parafię reprezentował proboszcz ks. Michał Kuryło oraz starosta cerkiewny Aleksander Kornijczuk, zaś miasto Bielsko-Białą - zastępca prezydenta Adam Ruśniak. Podczas podpisania aktu notarialnego obecny był ks. Mikołaj Dziewiatowski, proboszcz parafii prawosławnej w Sosnowcu, który ponad pięć lat temu rozpoczął starania bielskiej społeczności prawosławnej o otrzymanie działki pod budowę świątyni.

Tego samego dnia w ratuszu miało miejsce spotkanie proboszcza parafii, ks. Michała Kuryło z prezydentem Jarosławem Klimaszewskim. W spotkaniu wziął też udział Adam Ruśniak. Spotkanie miało charakter zapoznawczy. Podczas wizyty omówiona została aktualna sytuacja społeczności prawosławnej w mieście i okolicach, jej bieżące wyzwania i potrzeby. Prezydent zapoznał się z planami dotyczącymi rozpoczęcia budowy cerkwi i domu parafialnego oraz nadchodzącymi planowanymi uroczystościami poświęcenia krzyża na działce.

Spotkanie proboszcza parafii prawosławnej ks. Michała Kuryło z prezydentem Jarosławem Klimaszewskim - 03.08.2023
Spotkanie proboszcza parafii prawosławnej ks. Michała Kuryło z prezydentem Jarosławem Klimaszewskim - 03.08.2023 · fot. Parafia Prawosławna Świętej Trójcy w Bielsku-Białe


- Spełniają się modlitwy i starania wiernych prawosławnych Podbeskidzia. Otrzymaliśmy działkę pod budowę świątyni. Jednocześnie stajemy przed ogromnym wyzwaniem wzniesienia cerkwi, którą zgodnie z umową musimy wybudować w ciągu trzech lat od dnia dzisiejszego. Z tego miejsca prosimy wszystkich ludzi dobrego serca o wsparcie tego wielkiego dzieła budowy prawosławnej cerkwi w Bielsku-Białej - mówią duchowni i podają numer rachunku bankowego, na który można wpłacać darowizny:

66 1240 6449 1111 0011 2746 7819.

ar / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.