bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 18 stycznia 2013
  • wyświetleń: 1834

Chcieli uniemożliwić rozprawę

Prokuratura Rejonowa Bielsko-Biała - Południe skierowała do Sądu Rejonowego w Bielsku-Białej akt oskarżenia przeciwko trzem mężczyznom w wieku od 29 do 31 lat, którzy w dniu 19 września telefonicznie powiadomili pracownika Sądu Rejonowego w Bielsku-Białej o podłożeniu w budynku ładunku wybuchowego.

Jak ustalono jeden z oskarżonych miał wyznaczoną rozprawę w Sądzie na dzień 19 września 2012 roku. Ponieważ obawiał się wymierzenia mu surowej kary, wspólnie z kolegami zaplanował, iż zadzwonią do Sądu z informacją o podłożeniu ładunku wybuchowego. Zamierzali w ten sposób uniemożliwić przeprowadzenie rozprawy, wiedząc, iż taki alarm zainicjuje czynności mające na celu uchylenie tego zagrożenia.

W efekcie powiadomienia Sądu o podłożeniu ładunku wybuchowego przerwano wszystkie toczące się rozprawy i ewakuowano wszystkich z budynku, zaś na miejsce przybyli funkcjonariusze Straży Pożarnej oraz Policji.

Oskarżeni przyznali się do popełnienia zarzucanego czynu. Tylko jeden z oskarżonych nie był w przeszłości karany sądownie. Oskarżonym za czyn grozi kara pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8.

ab / bielsko.info, źródło: Prokuratura Okręgowa w Bielsku-Białej

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.