bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 17 stycznia 2013
  • wyświetleń: 1434

Za pobicie mogą trafić za kraty

Policyjni wywiadowcy zatrzymali sprawców pobicia 36-letniego mężczyzny, do którego doszło na bielskiej ul. Aleksandrowickiej. Jeden z napastników uderzył pokrzywdzonego rozbitą butelką w głowę, powodując ranę ciętą policzka i ucha.

Pijany mężczyźni szli środkiem ulicy, nie zważając na przejeżdżające samochody. Kierowcy chcąc uniknąć potrącenia pieszych wjeżdżali na chodniki, a sprawcy i tak kopali w karoserię ich pojazdów. Kiedy jeden z kierowców zwrócił chuliganom uwagę, zareagowali z jeszcze większą agresją. Pobili kierowcę, a w czasie szarpaniny jeden z napastników uderzył pokrzywdzonego w głowę rozbitą butelkę.

Mężczyzna doznał rany ciętej policzka i ucha. Konieczna okazała się interwencja chirurgiczna. Policyjni wywiadowcy już po kilku minutach zatrzymali sprawców tego przestępstwa. Okazali się nim dwaj bielszczanie w wieku 21 i 28 lat.

Badanie stanu ich trzeźwości dało wyniki od 1,5 - 2 promili alkoholu. Przewieziono ich do policyjnego aresztu. Nazajutrz usłyszeli zarzuty pobicia o charakterze chuligańskim, co oznacza, że sprawcy dopuścili się tego przestępstwa publicznie, bez powodu, okazując przez to rażące lekceważenie porządku prawnego, za co grozi im teraz do 3 lat za kratami. Prokurator objął sprawców dozorem policyjnym.

ab / bielsko.info, źródło: KMP Bielsko-Biała

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.