Reklama

Wiadomości

  • 30 lipca 2023
  • 2 sierpnia 2023
  • wyświetleń: 3840

Dokończą budowę dwóch ulic. Rusza inwestycja za ponad 11 000 000 zł

W środę 2 sierpnia zostanie wprowadzona tymczasowa organizacja ruchu w rejonie ulic Pocztowej i Startowej w Olszówce. Tym samym rozpocznie się drugi etap rozbudowy tych ulic. Wykonawca tego zadania został wybrany przez Miejski Zarząd Dróg w Bielsku-Białej w przetargu - prace warte ponad 11 mln zł potrwają do listopada 2024 roku.

Dokończą budowę dwóch ulic. Rusza inwestycja za ponad 11 000 000 zł
Dokończą budowę dwóch ulic. Rusza inwestycja za ponad 11 000 000 zł · fot. UM Bielsko-Biała


Do rozbudowy przeznaczone zostały fragment ul. Pocztowej - na odcinku od ul. Olszówka do ul. Jemiołowej, fragment ul. Startowej - na odcinku od ul. Pocztowej do ostatniego wjazdu na parking oraz ich skrzyżowania. Łącznie rozbudowany zostanie ciąg o długości ponad 1 km.

Dla zwiększenia bezpieczeństwa użytkowników tych ulic planowane jest wyniesienie skrzyżowania ul. Pocztowej i ul. Startowej i wyznaczenie przejść dla pieszych. Inwestycja obejmuje także budowę chodników, kanalizacji deszczowej oraz rozbudowę oświetlenia ulicznego i przebudowę kolidujących urządzeń infrastruktury technicznej - sieci gazowej i przyłączy, sieci wodociągowej, elektroenergetycznej i teletechnicznej. Planowana jest rozbiórka istniejących ogrodzeń i budowa ogrodzeń tymczasowych, a także wycinka drzew i posadzenie roślin.

MZD informuje, że 2 sierpnia zostanie wprowadzony pierwszy etap tymczasowej organizacji ruchem - zamknięty zostanie fragment ul. Startowej na odcinku od skrzyżowania z ul. Pocztową do skrzyżowania z ul. Kąpielową. Utrzymany będzie dojazd do posesji znajdujących się na zamkniętym odcinku drogi. Objazd poprowadzony zostanie ulicą Kąpielową.

mp / bielsko.info

źródło: UM Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.