Reklama

Wiadomości

  • 28 lipca 2023
  • wyświetleń: 1120

5 lat czekania na ścieżkę pieszo-rowerową i dalej nic. Radny pyta, ratusz wyjaśnia

Jesienią 2018 roku został ukończony pierwszy odcinek ścieżki pieszo-rowerowej przy rzece Wapienica. Ciągnie się on od ul. Cieszyńskiej do ul. Leśników i w pierwotnym zamyśle miał być dłuższy - kończyć się przy ul. Tartacznej. Ratuszowi planów nie udało się jednak do tej pory zrealizować, a interwencję w tej sprawie podjął radny Konrad Łoś.

rower, wycieczka, ścieżka rowerowa, rajd rowerowy
Rowerzyści póki co nie pojadą dalej ścieżką wzdłuż rzeki Wapienica. Fot. ilustracyjne · fot. pixabay.com


- Mieszkańcy oczekują kontynuacji ścieżki pieszo-rowerowej od ulicy Leśników do ulicy Tartacznej, realizowanej w sposób jak najmniej ingerujący w środowisko naturalne. Kierując się tymi przesłankami, mieszkańcy krytycznie odnoszą się do planów poszerzenia ulicy Biwakowej oraz ul. Kopytko, gdyż działanie takie nie koresponduje z ochroną walorów przyrodniczych terenów zlokalizowanych w obrębie rzeki Wapienica, lecz służy interesom deweloperskim - pisze radny w interpelacji skierowanej do bielskiego Ratusza.

Odpowiedzi na jego pismo udzielił wiceprezydent Przemysław Kamiński. W pierwszej jego części odniósł się do wspomnianych planów poszerzenia ulic. - Odcinki istniejących dróg publicznych, tj. ulicy Biwakowej i Kopytko, przewidzianych do rozbudowy został zaprojektowany o przekroju drogi 5 metrów, z poszerzeniem wyłącznie na łukach drogi - przekrój ten został wykonany na wcześniejszym odcinku od ul. Cieszyńskiej do ul. Celtyckiej - wyjaśnia przedstawiciel Urzędu Miejskiego dodając, że wobec decyzji zezwalającej na tę inwestycję toczy się postępowanie odwoławcze, a prowadzi je Wojewoda Śląski.

W drugiej części poruszył kwestię budowy dalszej ścieżki pieszo-rowerowej. Jak wynika z jego wypowiedzi, planowany pierwotnie przebieg trasy jest niezgodny z obowiązującym Miejscowym Planem Zagospodarowania Przestrzennego i inwestycja nie jest planowana do realizacji w bieżącym roku. - Możliwy nowy przebieg zostanie ustalony w trakcie postępowania, które zostanie przygotowane i przeprowadzone przez Biuro Rozwoju Miasta - poinformował Kamiński.

kr / bielsko.info

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Ścieżki rowerowe" podaj

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Ścieżki rowerowe

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Ścieżki rowerowe" podaj