Reklama

Wiadomości

  • 27 lipca 2023
  • wyświetleń: 2031

Włamanie do biur w centrum miasta. Złodziej ukradł sprzęt wart kilkanaście tysięcy złotych

Policjanci z Komisariatu Policji I w Bielsku-Białej zatrzymali 34-letniego mężczyznę, który w nocy z 23 na 24 lipca włamał się do dwóch pomieszczeń biurowych. Bielszczanin ukradł sprzęt wart kilkanaście tysięcy złotych. Choć jego tożsamość nie była znana, zaledwie w ciągu kilkunastu godzin stróże prawa zatrzymali go wraz ze skradzionym „łupem”.

włamanie, włamywacz, złodziej
Włamanie do biur w centrum miasta. Złodziej ukradł sprzęt wart kilkanaście tysięcy złotych - zdj. ilustracyjne · fot. Pixabay


34-latek włamał się do dwóch pomieszczeń biurowych w centrum Bielska-Białej. Policjanci ustalili, że włamywacz wybił szyby w drzwiach wejściowych oraz wepchnął ich aluminiowe fragmenty i dostał się do wnętrza.

- Sprawca ukradł różnego rodzaju sprzęt komputerowy warty kilkanaście tysięcy złotych. Już po parunastu godzinach policjanci z bielskiej „jedynki” wytypowali do włamania 34-letniego mieszkańca Bielska-Białej. Dzięki dalszym ustaleniom 24 lipca policjanci zatrzymali mężczyznę w miejscu jego zamieszkania. Tam też znaleźli skradziony sprzęt - podała as.szt. Katarzyna Chrobak, oficer prasowy KMP w Bielsku-Białej.

Na wniosek śledczych prokuratur zastosował wobec włamywacza środek zapobiegawczy w postaci dozoru policji. Jak się okazało, 34-latek był już wcześniej karany za podobne przestępstwa. Dlatego teraz zamiast 10 lat pozbawienia wolności, grozi mu kara nawet o połowę wyższa.

mp / bielsko.info

źródło: KMP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.