REKLAMA WYBORCZA

Wiadomości

  • 25 lipca 2023
  • 30 lipca 2023
  • wyświetleń: 10681

Roznegliżowani bezdomni i zniszczone ławki przy ul. Młyńskiej. Będą interwencje

Jedna z naszych czytelniczek poprosiła nas o interwencję w sprawie kiepskiego stanu chodnika i przejścia między ulicami Młyńską a Widok, nieopodal sklepu ogrodniczego. Na okolicznych ławkach często śpią bezdomni, na ziemi leżą puszki po alkoholu i rozbite szkło, czuć też mocno nieprzyjemny zapach. Jej wiadomość przekazaliśmy straży miejskiej.

Przejście piesze między ul. Młyńską a Widok nie jest w dobrym stanie.
Przejście piesze między ul. Młyńską a Widok nie jest w zbyt dobrym stanie. Częste interwencje w tym miejscu zapowiada straż miejska. · fot. przesłane przez czytelniczkę


- Miała tam być ławeczka, miejsce do relaksu, a tam albo ktoś śpi, albo osoby w stanie wskazującym załatwiają swoje potrzeby fizjologiczne. Nie wspominając już o bałaganie i oczywiście popisanej ławce - pisze czytelniczka. - Najbardziej rozczuliła mnie para - kobieta i mężczyzna, on w rozpiętych spodniach, spał sobie na ławce z panną wtuloną w niego. Miłość, lato, gorące wieczory - czego chcieć więcej - dodaje.

Jak przekazuje nam Grzegorz Gładysz, komendant straży miejskiej w Bielsku-Białej, strażnicy w tym miejscu w tym roku interweniowali siedmiokrotnie. W Ośrodku Przeciwdziałania Problemom Alkoholowym umieszczone zostały także dwie osoby, "które swoim zachowaniem dawały powód do zgorszenia w miejscu publicznym lub znajdowały się w okolicznościach zagrażającyh ich życiu lub zdrowiu".

Komendant złożył też istotne zapewnienie. - Mając na uwadze wskazane zdarzenia, negatywnie wpływające na porządek w mieście, Straż Miejska rejon schodów i chodnika obejmie cyklicznymi kontrolami. Strażnik rejonowy, w którego obszarze służbowym znajduje się wskazane przejście, przy współpracy z administratorem terenu, podejmie działania zmierzające do jego uporządkowania - zaznacza Gładysz.

Funkcjonariusz prosi również, by świadkowie zdarzeń niezgodnych z prawem powiadamiali straż miejską (tel. 986) lub Policję (997 i 112).

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.