REKLAMA WYBORCZA

Wiadomości

  • 25 lipca 2023
  • 26 lipca 2023
  • wyświetleń: 10121

Pracownik systematycznie kradł części z bielskiej fabryki Fiata. Przyłapał go kolega

Bielscy policjanci zatrzymali 41-latka podejrzanego o kradzież części samochodowych na szkodę FCA Powertrain w Bielsku-Białej, na kwotę przeszło 65 tysięcy złotych. Pracownik spółki części z terenu zakładu wynosił systematycznie, przechowując je w piwnicy swojego mieszkania. Bielszczaninowi grozi kara do 5 lat więzienia.

Zatrzymanie, kajdanki
Systematycznie kradł części z bielskiej fabryki Fiata. Przyłapał go inny pracownik firmy - zdj. ilustracyjne · fot. Policja


W ubiegły poniedziałek bielscy policjanci zatrzymali 41-letniego pracownika FCA Powertrain w Bielsku-Białej. Mężczyzna jest podejrzany o kradzież różnego rodzaju części samochodowych. Złodziej został przyłapany przez innego pracownika firmy, w trakcie, kiedy opuszczał zakład po skończonej pracy.

- Wpadł, przechodząc przez bramę wyjazdową z zakładu, mając w plecaku różnego rodzaju części należące do firmy. Na miejsce zostali wezwani policjanci, którym 41-latek zaprzeczył, aby to on dokonywał kradzieży, a części, które miał w plecaku, ktoś mu podrzucił. Wersja ta została obalona w chwili, kiedy stróże prawa dokonali przeszukania jego samochodu. Okazało się bowiem, że wewnątrz schowane miał wtryskiwacze oraz pompy wtryskowe - relacjonuje asp. szt. Katarzyna Chrobak, oficer prasowy KMP w Bielsku-Białej.

Mężczyzna został zatrzymany. Ponadto w piwnicy należącej do sprawcy policjanci znaleźli pozostałe skradzione różnego rodzaju części samochodowe. Stróże prawa ustalili, że przestępczy proceder trwał od dłuższego czasu i w ten sposób nieuczciwy pracownik zgromadził towar warty ponad 65 tysięcy złotych, który stróże prawa odzyskali.

Teraz mężczyzna za swój występek poniesie odpowiedzialność. Usłyszał już zarzuty, jednak sprawa jest rozwojowa. Za kradzieże 41-latek może trafić do więzienia nawet na 5 lat.

mp / bielsko.info

źródło: KMP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.