bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 17 stycznia 2013
  • 20 stycznia 2013
  • wyświetleń: 3992

Uczcili zryw niepodległościowy

Za nami:

W najbliższą niedzielę 20 stycznia w Porąbce odbędą się uroczystości z okazji 150. rocznicy Powstania Styczniowego w powiecie bielskim. To jedna z wielu propozycji na upamiętnienie okrągłej rocznicy.

powstanie styczniowe
Grafika Artura Grottgera z cyklu "Polonia".


Będzie msza św. w intencji Ojczyzny o godz. 9:00, złożenie kwiatów pod tablicą pamiątkową, warty honorowe i poczty sztandarowe. W miejscowym domu kultury otwarta zostanie wystawa pokonkursowa prac plastycznych, będą występy dzieci i młodzieży.

Głównym organizatorem obchodów jest Jacek Falfus, poseł PiS, który zaprosił do współpracy samorządowców. Wcześniej, w czwartek i piątek będą wykłady prof. Wojciecha Roszkowskiego w Kozach i Bielsku- Białej. (Kozy 17. stycznia, dom kultury, godz. 13:00 i 18:00; Bielsko-Biała Regionalny Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli "WOM", 18. stycznia, godz. 14:00).

Czy Polacy potrafią świętować? Obchody okrągłej rocznicy Powstania Styczniowego podzieliły polską scenę polityczną. Są obchody pod patronatem prezydenta RP Bronisława Komorowskiego, swój komitet obchodów powołało PiS.

Co ciekawe, na samym Podbeskidziu obchody rocznicowe organizuje też Stanisław Pięta, inny poseł Prawa i Sprawiedliwości z tego samego okręgu wyborczego. W programie uroczystości są msze święte w Bielsku-Białej i Żywcu oraz koncert pieśni patriotycznych, wykład historyczny oraz pokaz strzelania z zabytkowej XIX-wiecznej broni.

ab / bielsko.info

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.