Reklama

Wiadomości

  • 31 lipca 2023
  • 1 sierpnia 2023
  • wyświetleń: 2394

Niszczeje plac zabaw na wapienickim "Manhattanie". Radny interweniuje

Radny Konrad Łoś w interpelacji do prezydenta Klimaszewskiego pisze o kiepskim stanie placu zabaw w Wapienicy. Sprawą mocno niezadowoleni są mieszkańcy "Manhattanu", dla których jest to praktycznie jedyne tego typu miejsce.

Plac zabaw przy wapienickim "Manhatanie" - 7.07.2023
Plac zabaw przy wapienickim "Manhatanie" - 7.07.2023 · fot. Radny Konrad Łoś


- Konieczne jest wyrównanie nawierzchni placu zabaw poprzez likwidację licznych wyrw i ubytków, w których tworzą się kałuże i zastoiska wodne, które stwarzają zagrożenie dla bawiących się dzieci. Docelowo nawierzchnia powinna zostać wyposażona w gumowe elastyczne płyty, bądź wymieniona na inny rodzaj podłoża posiadający stosowne atesty bezpieczeństwa - podkreśla radny.

Samorządowiec wskazuje też na zdemontowane huśtawki, których bardzo dzieciom brakuje, a także uszkodzoną zjeżdżalnię, ławkę oraz szereg różnych drewnianych i metalowych elementów wymagających prac konserwacyjnych. Łoś wspomina także o dwóch projektach wybranych w ramach Budżetu Obywatelskiego w 2019 i 2021 roku, które nie doczekały się realizacji. - Zdaniem mieszkańców arbitralne odstępowanie przez miasto od realizacji zwycięskich projektów pozostaje w głębokiej sprzeczności z jego ideą partycypacyjną. Mieszkańcy wskazują, że miasto nie zrealizowało zwycięskich projektów z BO dedykowanych wapienickiemu Manhattanowi, jak również nie podejmuje żadnych działań skutkujących realną poprawą infrastruktury rekreacyjnej w tej części Wapienicy, pomimo iż włączyło ten zaniedbany teren do scenariusza obchodów Dni Wapienicy w czerwcu br. Mieszkańcy oczekują pilnej decyzji w przedmiocie rewitalizacji całego terenu pomiędzy ul. Leśników i Kaskadową, poczynając od zmodernizowania placu zabaw - zaznacza radny.

Loading...


Odpowiedzi udzielił mu wiceprezydent Bielska-Białej Piotr Kucia. Zapewnił, że Bielsko-Bialski Ośrodek Sportu i Rekreacji prowadzi prace konserwacyjno-naprawcze na placu zabaw. - Po uzupełnieniu o brakujące części, urządzenia niezwłocznie zostaną oddane do użytku. W kolejnym etapie podjęte zostaną działania mające na celu doprowadzenie podłoża do pierwotnego stanu - zaznaczył.

Wiceprezydent odniósł się także do kwestii projektów Budżetu Obywatelskiego. - Na terenach rekreacyjnych "Wapienica" została oddana tzw. mała architektura w postaci nowych ławek wokół terenu, ścieżki oraz oświetlenia. Jest ona częścią projektu "Budowa pumptrack'u i rewitalizacji Manhattanu w Wapienicy", który został wybrany przez mieszkańców w ramach Budżetu Obywatelskiego. Ze względów formalno-prawnych budowa pumptrack'u nie została zrealizowana, gdyż inwestycja ta kolidowała z zapisami miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego - wyjaśnił.

Kucia dodał też, że sytuacja finansowa miasta nie pozwala na budowę nowych placów zabaw, m.in. przy ul. Twórczej.

kr / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.