bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 16 stycznia 2013
  • wyświetleń: 1542

Szesnastu nowych ratowników

Grupa Beskidzka GOPR w Szczyrku będzie miała więcej ratowników. Szesnaście osób chcących zostać ratownikami zaliczyło właśnie tygodniowe szkolenie pierwszego stopnia na Hali Miziowej w masywie Pilska.

Przez siedem dni grupa ćwiczyła różne techniki ratownictwa - były to głównie zajęcia praktyczne. Kandydaci na ratowników uczyli się korzystania ze sprzętu ratowniczego, uczestniczyli w pozorowanych akcjach ratowniczych, poszukiwawczych i lawinowych, zabezpieczali miejsca wypadków. Nie zabrakło nocnej akcji poszukiwawczej, zajęć z technik alpinistycznych, ratownictwa medycznego, obsługi urządzeń nawigacyjnych oraz łącznościowych, a także zajęć z topografii terenu.

Szesnastu kandydatów na ratowników górskich, którzy przechodzili kurs pierwszego stopnia na Hali Miziowej, najpierw musiało odbyć dwuletni staż pracy w GOPR, w ramach wolontariatu. Teraz czeka ich jeszcze kilkudniowe szkolenie alpinistyczne, które na wiosnę odbędzie się na Jurze Krakowsko-Częstochowskiej. Dopiero wówczas zarząd Grupy Beskidzkiej GOPR zdecyduje, które osoby zostaną członkami Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego.

ab / bielsko.info, źródło: Radio Bielsko

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.